שתף קטע נבחר

מנחה "קשר משפחתי" - לשנתיים בכלא

ד"ר יוסי זיידר, מומחה לעבודה סוציאלית, הורשע במעשים מגונים בארבעה גברים. השופטים הקלו בעונשו בשל העובדה שמשפטו נמשך כחמש שנים. לאחר ששקלו את הנסיבות ואת "הרס עולמו", החליטו לגזור עליו שנתיים וחצי מאסר בפועל, שנתיים וחצי מאסר על תנאי ו-50 אלף שקל פיצוי כספי לאחד המתלוננים בפרשה

בית המשפט המחוזי בת"א גזר היום (ה') שנתיים וחצי מאסר בפועל ושנתיים וחצי מאסר על תנאי על ד"ר יוסי זיידר שהורשע בביצוע מעשים מגונים בנסיבות של אונס בהסכמה שהושגה במרמה בארבעה גברים. זיידר, ד"ר לעבוד סוציאלית בן 59, הינחה את תוכנית הטלוויזיה "קשר משפחתי" ושימש בעבר כקב"ן בצה"ל. הוא זוכה מביצוע שתי עבירות של מעשי סדום.

 

התביעה ביקשה מבית המשפט לגזור על ד"ר זיידר עונש של מאסר בפועל ולהורות לו לפצות את המתלוננים וזאת בשל העובדה כי ניצל את מעמדו ופרסומו כדי ללכוד ברשתו את המתלוננים וניצל לרעה את האמון שניתן בו.

 

עורך דינו הציג לבית המשפט חוות דעת של מומחה לפסיכיאטריה והפרעות חרדה המטפל בזיידר בחמש השנים בהן מתנהל משפטו.

 

מחוות הדעת עולה כי בשל כתב האישום ד"ר זיידר חדל לעבוד, מעמדו המקצועי נפגע ורבים מחבריו ניתקו עימו מגע וגם משפחתו עברה טלטלה קשה.

 

כמו כן מצבו הכלכלי התדרדר והוא נאלץ להשתמש בחסכונותיו למימון הוצאות המשפט. בשל כך ביקש עורך הדין לא לגזור עליו עונש של מאסר בפועל, אך השופטים קבעו כי לאחר שהורשע בעבירות של מעשים מגונים בנסיבות של אונס יש לגזור עליו מאסר בפועל. השופטים גם מתייחסים לפרסום הסיפור בכלי התקשורת ואומרים כי אין ספק שפרסום בכלי התקשורת יש בו כדי לגרום מפח נפש.

 

השופטים החליטו להתייחס בגזר דינם לעובדה שמשפטו של זיידר נמשך תקופה ארוכה (כ-5 שנים) ולכן הקלו בעונשו. כמו כן הם לקחו בחשבון את העובדה כי אין לזיידר עבר פלילי והחליטו, לאחר ששקלו את הנסיבות ואת הרס עולמו של זיידר, לגזור עליו שנתיים וחצי מאסר בפועל, שנתיים וחצי מאסר על תנאי ו-50 אלף שקל פיצוי כספי לאחד המתלוננים בפרשה.

 

כמו כן, בית המשפט עיכב את ביצוע העונש בחודש ימים לאחר שעורך דינו ביקש מבית המשפט להתחשב בעובדה שהלילה נולדו לו זוג נכדים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
ד"ר זיידר. לכלא
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים