שתף קטע נבחר

"מו"מ להעברת מתנחלים מהרצועה לקריית-גת"

ראש עיריית קריית-גת, אבירם דהרי, גילה כי מתקיימים מגעים להעברת מפונים משתי התנחלויות לשטח חדש שהופשר למגורים. לדבריו, ביוזמה הזו מעורב גם סגן שר הביטחון, זאב בוים, בעבר ראש עיריית קריית-גת

מזה זמן מתקיימים מגעים חשאיים להבאת מפונים משתי התנחלויות לקריית-גת. כך גילה ראש העירייה, אבירם דהרי כשנשאל השבוע מדוע קריית-גת אינה מעודדת מתיישבים להגיע אליה. הדברים מתפרסמים היום (ו') במקומון "כל הדרום". לדברי דהרי, במגעים עם המתנחלים מסייע סגן שר הביטחון, זאב בוים, בעבר ראש עיריית קריית-גת.

 

בימים אלו עוברת אדמה חקלאית מצפון לעיר הליך מזורז של שינוי ייעוד במינהל מקרקעי ישראל. מדובר באדמת חקלאות שתאכלס עם שינוי הייעוד למגורים 9,600 יחידות דיור מתוכן למעלה מ-2,000 יחידות צמודות קרקע.

 

את האדמה הסכימה המועצה האזורית יואב להעביר לתחומי קריית-גת כפי שכבר עשתה בעבר ובזכות זאת נבנה מפעל אינטל. עד כה נשמר המ"מ עם המתיישבים בחשאי, אך כאשר נשאל ראש העיר, אבירם דהרי, השבוע בישיבת מועצת העיר, השיב: "לא אחשוף מיהם היישובים אך אומר כי המשא-ומתן נמצא בשלב מתקדם ומסייעים בו מספר גורמים ובהם סגן שר הביטחון, שאליו פנינו ביוזמתנו והוא נענה לסייע".

 

הוא ציין כי ביתם הקבוע של המפונים ייבנה בתוך שנה וחצי עד שנתיים, ועד אז יוכלו להתגורר בשכירות בעיר או ביישובים מסביב לה. האדמה המיועדת לבנייה תגרום לכך שכביש 35 יעבור מעתה בתוך העיר, ומתכנני התחבורה בודקים כיצד לבנות מחלף שיעקוף את העיר, שכן הכביש משמש מעבר בין רצועת עזה לבין יהודה ושומרון מה שנקרא בעבר "המעבר הבטוח".

 

גורם בכיר בעירייה מסר שהעירייה בחרה לפעול בחשאי בכל הנוגע ליישוב המתנחלים, מחשש שתקציב המדינה לא יעבור עד סוף החודש וייתכן שתוכנית ההתנתקות כלל לא תצא אל הפועל. הוא לא הסכים לחשוף אילו הטבות יקבלו המתיישבים בבואם לקבוע את ביתם החדש בחלק החדש של קריית-גת.

 

דובר מועצת חוף עזה, ערן שטרנברג, הגיב: "בגוש קטיף כבר די אדישים לספינים התקשורתיים שעקבותיהם מוליכים בדרך כלל למינהלת העקירה, ומופיעים בתקשורת כל שני וחמישי. על-פי המספרים שהתפרסמו עד כה בנוגע לתושבים שמעוניינים להתפנות, כבר מזמן אנחנו במינוס גדול של תושבים בגוש.

 

"אנחנו לא מתרגשים מהידיעות הללו ושבים ומזכירים שהרוב המוחלט של תושבי גוש קטיף עומד כחומה בצורה לפני נסיונות השוחד והשלמונים, מתוך הכרה בחשיבות הגדולה של המקום לקיומה של מדינת ישראל. אנחנו מתכוונים לחיות עוד שנים רבות בגוש קטיף".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קריית גת. אבן שואבת למפונים?
צילום: לע"מ
צילום: צפריר אביוב
יעברו לקריית גת?
צילום: צפריר אביוב
מומלצים