שתף קטע נבחר

המשטרה נערכת להפגנת השמאל בתל אביב

רחובות מרכזיים בעיר צפויים להיחסם לתנועה בזמן עצרת ארגוני השמאל, שתערך תחת הכותרת "ישראל יוצאת מעזה". לדברי מזכ"ל תנועת שלום עכשיו, גם אנשי ליכוד הוזמנו לכינוס, אך לדבריו, "מהצד הימני חוששים להביע תמיכה בהתנתקות"

700 שוטרים, לוחמי משמר הגבול, מתנדבי משמר אזרחי וסדרנים יטלו הערב (שבת) חלק באבטחת עצרת ארגוני השמאל, שתחל בשעה 20:00 תחת הכותרת "ישראל יוצאת מעזה". במהלך העצרת, שמטרתה להביע תמיכה בתהליך ההתנתקות, יצעדו המפגינים מכיכר רבין לכיכר דיזנגוף, שם יישאו נאומים.

 

מרחב ירקון בפיקודו של תנ"צ עזרא אהרון נערך לשמור על הסדר הציבורי ולהזרים את התנועה באזור. מהמשטרה נמסר עוד, כי לא תותר הכנסת כלי נשק, כלי רכב דו גלגליים ובעלי חיים ללא מחסום לתחומי התהלוכה והעצרת.

 

החל מהשעה 19:00 ועד סיום האירוע יסגרו לתנועה הרחובות הבאים:

  • רחוב אבן גבירול בקטע שבין ארלוזורוב למרמורק משני הכיוונים.  
  • רחוב קפלן בקטע שבין דובנוב לאבן גבירול משני הכיוונים.  
  • רחוב דיזנגוף בקטע שבין אבן גבירול לפרישמן משני הכיוונים.  
  • שדרות שאול המלך בקטע שבין דובנוב לאבן גבירול משני הכיוונים.  
  • שדרות דוד המלך בקטע שבין ויצמן לאבן גבירול משני הכיוונים.

  • רחוב בלוך בקטע שבין ארלוזורוב לאבן גבירול משני הכיוונים.  
  • רחוב שלמה המלך בקטע שבין ארלוזורוב למלך ג'ורג' משני הכיוונים.  
  • שדרות בן גוריון בקטע שבין שלמה המלך לאבן גבירול משני הכיוונים.  
  • רחוב פרישמן בקטע שבין שלמה המלך ועד אבן גבירול משני הכיוונים.  
  • רחוב המלך ג'ורג' בקטע שבין שדרות בן ציון ועד פרישמן משני הכיוונים.

 

את העצרת ארגן "מטה הרוב", ארגון שהוקם יום לאחר כינוס מרכז הליכוד שדן בהתנתקות. הארגון כולל בתוכו את פעילי מפלגת העבודה, מרצ-יחד, תנועות הנוער השומר הצעיר, המחנות העולים, הנוער העובד והקיבוץ הארצי.

 

בעצרת שתתכנס בכיכר דיזינגוף צפויים לנאום שר הפנים אופיר פינס (עבודה), ח"כ רן כהן (מרצ - יחד), יריב אופנהיימר, מזכ"ל שלום עכשיו ויפתח עצמון, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב. את העצרת תנחה בלהה איילון, מראשי תנועת "שובי" הקוראת ליציאה מרצועת עזה.

 

לדברי אופנהיימר, נערכה פנייה למספר אנשי ליכוד במטרה לאפשר את השתתפותם בעצרת. "השר מאיר שטרית לא פסל את האפשרות, והביע נכונות להשתתף, אך חזר בו בהמשך. מהצד הימני קצת חוששים להפגין תמיכה בהתנקות, אך לטעמנו זו לא הפגנת שמאל קלאסית אלא הפגנה שמייצגת את דעת הרוב בעם", הסביר.

 

מתנועת "גוש שלום" נמסר, כי במהלך ההפגנה יחלקו פעילי התנועה מדבקה עם הסיסמא "אין לי אח מתנחל", "גוש קטיף היום - אריאל ובית אל מחר". לדברי ראשי התנועה, "החלטנו להגיע להפגנה, למרות ששרון ממשיך בפעילות התנחלות ברחבי הגדה המערבית, כדי להדגיש את המסר שאין די ביציאה מרצועת עזה, צריך לסיים את הכיבוש כולו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומר הכהן
כיכר דיזינגוף. יישאו נאומים (ארכיון)
צילום: עומר הכהן
צילום: תומריקו
כיכר רבין. עצרת שמאל בעבר
צילום: תומריקו
מומלצים