שתף קטע נבחר

הפרקליטות ממליצה להגיש כתב אישום נגד בניזרי

השר לשעבר והח"כ שלמה בניזרי מש"ס יואשם כנראה בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, לאחר שהעביר לחברו מידע מוקדם על מכסות עובדים זרים הצפויים להגיע ארצה, בתמורה להטבות בשווי מיליוני שקלים. ההחלטה טעונה אישור של היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה

בפרקליטות מחוז ירושלים התגבשה באחרונה המלצה להגיש כתב אישום נגד ח"כ שלמה בניזרי מש"ס, בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים, בעת שכיהן כשר העבודה והרווחה. כך פורסם הערב (יום ב') בערוץ 10.

 

גם המשטרה המליצה להעמיד את בניזרי לדין. כעת, טעון הדבר את אישור היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, ופרקליט המדינה ערן שנדר.

 

על-פי החשד, בניזרי העביר לחברו הקבלן משה סלע מידע מוקדם, ובו פירוט על מכסות העובדים הזרים שצפויים להגיע ארצה, בתמורה להטבות בשווי מיליוני שקלים. גם שני עוזריו לשעבר של בניזרי, עמוס דניאלי ויצחק אבידני, נחקרו בחשד לשיבוש מהלכי משפט והפרת אמונים בפרשה. 

 

ניתן לומר כי החלטה בעניין העמדתו לדין צפויה למדי, כבר בתחילת הפרשה אמרו גורמים במשטרה ובפרקליטות, כי מדובר בתיק עם ראיות מוצקות, ולכן המלצה זו אינה מפתיעה. עם זאת, חשוב להדגיש, כי היא אינה סופית, וכמובן, גם אכן יבקש היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתב אישום נגד בניזרי, הוא ייאלץ לצלוח את הליך הסרת החסינות של הח"כ בוועדת הכנסת. ועזה זו כבר הוכיחה כי היא מסוגלת לכל, כשלא תמכה בהסרת חסינותו של ח"כ מיכאל גורולובסקי שנחשד בפרשת ההצבעות הכפולות.

 

 בניזרי מכחיש

 

בפרשה נחקרו גם בכירים בשירות התעסוקה, ובהם מנהל השירות לשעבר, יעקב בוכריס, שהעיד נגד בניזרי וטען כי השר היה אחראי לפרשה. המשטרה ניסתה לשכנעו לשמש עד מדינה בפרשה, אך בוכריס סירב בנימוק שהוא לא עבר על החוק. בניזרי הכחיש את החשדות המיוחסים לו ודחה בעבר את טענותיו של בוכריס.

 

בחודש יוני האחרון המליצה המשטרה להעמיד לדין את בניזרי בחשד לעבירות שוחד, תיווך לשוחד, מרמה, הפרת אמונים ושיבוש הליכי חקירה. המלצות דומות מופנות גם ביחס למיכל מלכה, ראש לשכתו של בניזרי בעבר, בחשד למתן שוחד, מרמה והפרת אמונים, וכן לאביה, הרב ראובן אלבז, החשוד בתיווך לשוחד. התיקים הועברו לעיון הפרקליטות.

 

בחקירתו לפני שנה, הודיע בניזרי שישמור על זכות השתיקה, לאחר חקירות אחרות שבהן דיבר: "אינני רוצה לומר מה אני חושב שמסתתר מאחורי סוג חקירה שכזאת, לא יעלה על הדעת שמשטרה גזרה את הדין, תמשיך להתחפש לגוף חוקר שמטרתו להגיע לחקר האמת. לכן החלטתי שמכאן ואילך, אין טעם לומר למשטרה דבר וחצי דבר", אמר בשעתו.

 

בניזרי הגיב בשעתו לחשדות נגדו: "סימנו אותי בגלל דתי ואמונתי. לגלעד שרון לא היו מעזים לעשות דבר כזה". הוא אמר את הדברים לקהל שקיים עצרת תפילה ליד ביתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
בניזרי. חשד כי העביר מידע מוקדם
צילום: דן בלילטי
מומלצים