שתף קטע נבחר

המרצים ישביתו ביום ב' את האוניברסיטאות

המרצים הודיעו על הצטרפותם למאבק הסטודנטים. הם מתחו ביקורת על שרת החינוך: "במקום למנוע את הידרדרות ההשכלה הגבוהה, לבנת משתלחת בסטודנטים ומשתמשת במספרים מסולפים על שכר הסגל האקדמי הבכיר". שרת החינוך הזמינה את הסטודנטים לפגישה בלשכתה, אך הם דחו את ההזמנה כי "הגיעה דרך התקשורת"

המחאה מתרחבת: ארגון הסגל הבכיר הודיע אמש (ד') כי יצטרף למאבק הסטודנטים וישבית ביום ב' את הלימודים בכל האוניברסיטאות בארץ, למשך כל היום. באותו יום גם תתקיים השבתה בת שעה של המשק כאות הזדהות עם מאבק הסטודנטים.

 

המרצים תקפו את שרת החינוך לימור לבנת, המשמשת גם כיו"ר המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג). לדברי יו"ר מועצת המועצה המתאמת של ארגוני הסגל הבכיר, פרופ' אשר כהן, "במקום למנוע את הידרדרות ההשכלה הגבוהה, לבנת משתלחת בסטודנטים ומשתמשת במספרים מסולפים על שכר הסגל האקדמי הבכיר".

 

 

לדבריו, "מה ששרת החינוך היתה צריכה לעשות זה לשמור על ההשכלה הגבוהה שלא תידרדר באמצעות הקיצוצים הדרמטיים בתקציב ואת זה היא לא עשתה. היא מתחמקת מאחריות לתפקיד שבאמת היא צריכה לעשות".

 

בתוך כך החליטה הערב התאחדות הסטודנטים כי היא מסרבת להזמנתה של שרת החינוך להיפגש איתה היום בלשכתה בירושלים. לדברי הסטודנטים, הסירוב נובע מכך שההתאחדות שמעה על הכוונה לקיים את הפגישה דרך אמצעי התקשורת, ולא "באמצעים המקובלים".

 

גם ארגון הסטודנטים המייצג כמה אלפי סטודנטים במכללות רבות הודיע כי הוא מסרב להצעת השרה לבנת להיפגש איתה מחר. ארגון הסטודנטים לא ישלח נציג מטעמו לפגישה עם השרה לימור לבנת.

 

יו"ר ארגון הסטודנטים, גל דאי אמר בנושא זה: "איך מצפה השרה המכובדת שנגיע לפגישה איתה לאחר שהצהירה בפומבי שאינה מבינה על מה נאבקים הסטודנטים? ואם אינה מבינה, ולטעמה מצב ההשכלה שפיר, על שום מה ההזמנה לפגישה?".

 

"אין בכוונת הארגון להשתתף ב'מסיבת תה' שכזאת ללא תכלית והצהרה ברורה לפיה לבנת מעוניינת להביא את המצב על פתרונו", הוסיף דאי.

 

כזכור, לבנת הזמינה למפגש את נציגי התאחדות הסטודנטים ויושבי ראש אגודות הסטודנטים מכל הארץ בניסיון לדבריה להגיע להבנות עם הסטודנטים.

 

ניסיון דומה שנעשה מצד השרה שלשום בלילה כשל לאחר שלבנת טלפנה לנציגי הסטודנטים וניסתה לשכנעם להפסיק את המאבק ולמנוע את קיומה של עצרת המחאה ההמונית שנערכה אתמול בחיפה.

 

הסגל הזוטר יחליט בשבוע הקרוב על צעדיו

 

במקביל, בארגון הסגל הזוטר יתכנסו בשבוע הקרוב ויודיעו על המשך צעדי המחאה. בועז בן דוד, דובר הסגל האקדמי הזוטר, אמר כי "הסגל הזוטר בישראל הפועל בשיתוף עם ארגוני הסטודנטים, מברך על הצטרפות המרצים על למאבק על עתיד ההשכלה הגבוהה. עם זאת, המאבק אינו רק על תקציבי ההשכלה הגבוהה, אלא גם על התנהלות ראשי האוניברסיטאות ועל יחסם לסטודנטים ולתלמידי המחקר".

 

אנשי אקדמיה בכירים, סגל אקדמי זוטר והסטודנטים זעמו על דבריה של לבנת במהלך ישיבת המל"ג, ולנוכח איומיה כי תבקש להקים מחדש את ועדת ינאי לשכר לימוד דיפרנציאלי, שהוקפאה בשל ההסכם קואליציוני עם מפלגת העבודה.

 

במטה המאבק של הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב אמרו בתגובה לדבריה של לבנת: "ההתבטאויות שלה לבנת מראות לצערנו כי במקום לסייע לסטודנטים שנאבקים למען עתיד החינוך בישראל, שרת החינוך דווקא יוצאת נגדם ונלחמת בהם. שרת החינוך למעשה נלחמת על סגירת האוניברסיטאות, אותן הסטודנטים נאבקים לפתוח לכל שכבות הציבור".


פורסם לראשונה 23/03/2005 21:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
ההפגנה בחיפה
צילום: חגי אהרון
צילום: ירון ברנר באובאו
לבנת. "משתלחת בסטודנטים"
צילום: ירון ברנר באובאו
צילום: ניב קלדרון
ההפגנה בתל אביב
צילום: ניב קלדרון
מומלצים