שתף קטע נבחר

איטליה: הר על שמו של האפיפיור - ביום הולדתו

במחוז אברוצו במרכז איטליה החליטו להזדרז ולקרוא הר על שמו של יוחנן פאולוס השני, עוד בחייו. ההר, בגובה של כ-2,400 מטר היה בעבר יעד לטיוליו של האפיפיור. "יש לו מקום מיוחד בלב לאזור", הסבירו במחוז

עוד בחייו: אזור במרכז איטליה הודיע כי יקרא לפסגת הר על שמו של האפיפיור, יוחנן פאולוס השני, ש"נהנה לטייל באזור בעבר". הטקס אמור להיערך ביום הולדתו ה-85 של האפיפיור, שיחול ב-18 במאי. כך פורסם היום (ה') באתר הבי.בי.סי.

 

ההר, בגובה של 2,424 מטר נמצא בגראן סאסו, רכס ההרים הגבוה בהרי האפנינים. "החלטנו על הגראן סאסו בגלל שהאפיפיור ביקר שם פעמים רבות כדי לנוח וגם להתפלל", אמר מונסיניור קאזוליני, אחד מחברי הוועדה במחוז אברוצו, שהחליטה על היוזמה.

 

לדבריו, "לאזור הזה תמיד היה מקום מיוחד בלבו של האפיפיור. האפנינים הזכירו לו את פולין מולדתו. הוא אוהב לצעוד בשבילים המקיפים את ההרים, ולכן לכבודו ייקרא גם אחד השבילים".

 

 

יוחנן פאולוס השני אמר בעבר למאמינים שהתקבצו בוותיקן ש"בברית החדשה הרים נחשבו למקומות מיוחדים לפגוש את האל".

 

שלשום מסרו רופאיו של האפיפיור כי גופו אינו מגיב היטב לטיפול התרופתי ועל כן יוגבלו הופעותיו הפומביות. בסוף חודש פברואר אושפז האפיפיור בעקבות סיבוכי מחלת השפעת ונותח בקנה הנשימה. לפי דיווחים לא מאושרים, מצבו של האפיפיור הולך ומחמיר.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
האפיפיור. "לפגוש את האל"
צילום: רויטרס
מומלצים