שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ה-FDA אישר גלולת "פעם בחודש" לבריחת סידן

  הגלולה החדשה "בוניבה" אותה נוטלים אחת לחודש, מונעת בהצלחה את הידלדלות הסידן במחלת האוסטאופורוזיס. על פי ההערכות סובלים כ-200 אלף ישראלים מהמחלה

  מינהל המזון והתרופות האמריקני אישר השבוע את שיווקה של תרופה מהפכנית לטיפול בבריחת סידן. ייחודה: גלולה הניטלת אחת לחודש, ומצליחה למנוע את נזקי המחלה הקשה בדומה לתרופות הקיימות. שיווקה של הגלולה החדשה יחל בארצות הברית במהלך חודש אפריל.

   

  התרופה "בוניבה" (ובשמה הרפואי: איבנדרונאט סודיום) מיוצרת על ידי ענק התרופות גלקסו-סמית-קליין ורוש, והיא הגלולה הראשונה החד-חודשית. מחקרים שכללו 1,602 נשים הסובלות מהמחלה, העלו כי התרופה מצליחה לפעול בשיעור הצלחה דומה לתרופות הקיימות. תופעות הלוואי שלה כוללות יתר לחץ דם, כאבי בטן, בחילות או שילשולים.

   

  אחת מכל שלוש ישראליות מעל גיל 50 ואחד מכל שמונה ישראלים מעל גיל 60 סובלים משברים כתוצאה ממחלת האוסטאופורוזיס. בישראל כ- 200 אלף נשים וגברים חולים במחלה. אחת מכל שלוש נשים מעל גיל 50 ואחד מכל שמונה גברים מעל גיל 60, יסבלו משבר הנובע מוסטיאופורוזיס. בעשור האחרון הולך ומסתמן שינוי ביחס לאוסטיאופורוזיס בתחום המניעה והטיפול מצד אחד והאיבחון מהצד השני.

   

  ההערכה היא שעד שנת 2050 תחול עליה מ - 1.7 מיליון ל- 6.3 מיליון במספר הסובלים משבר באגן הירך. נתונים נוספים מגלים כי כל 30 שניות סובל תושב אירופה משבר כתוצאה מאוסטיאופורוזיס. 1 מתוך 5 חולים עם שברים אוסטיאופורוטיים באגן או בחוליות עמוד השדרה מת בכל שנה באירופה. סה"כ כ- 150,000 נפטרים בשנה. אצלנו, במזרח התיכון, מספר שברי הירך עתיד לגדול פי 3 במהלך 20 השנים הבאות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אוסטאופורוזיס. 200 אלף ישראלים סובלים
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים