שתף קטע נבחר

הרב אבינר לשב"כ: אל תשתילו פרובוקטורים

תלמיד בישיבה של הרב אבינר חשוד שביקש למכור אמל"ח לימין הקיצוני. במועצת יש"ע טענו כי מדובר בפרובוקטור, והרב אבינר מבהיר בגילוי דעת: "מוסכם שיהיו אנשים מהשב"כ או מהמשטרה מושתלים בכל מקום, כדי להתריע במידה שנעשים מעשים נגד החוק. זה לגיטימי וטוב, אבל לא ייתכן שכוחות הביטחון מסיתים לעשות עבירות; הוריתי להוציא את הפרובוקטור מהישיבה"

"הוריתי להוציא את הפרובוקטור מהישיבה", כך מבהיר היום (ג') הרב שלמה אבינר, רבה של ההתנחלות בית אל וראש ישיבת "עטרת כהנים" בגילוי דעת, אותו הוא מפיץ באתר שלו. הרב אבינר התייחס לתלמיד אושרי סעדה, שנעצר בחשד שהתכון למכור לגורמי ימין אמצעי לחימה, לצורך ביצוע פיגוע טרור שיעצור את תהליך ההתנתקות.

 

במועצת יש"ע טענו אתמול כי מדובר בפרובוקטור של השב"כ. לטענתם, כששאלו את אחד מקציני המשטרה בעת מעצרו של סעדה, אם ייתכן שהאיש הושתל על ידי השב"כ, אמר הקצין: "אני לא אמרתי כלום, אבל אני לא מכחיש". במשטרת ירושלים דוחים את טענות מועצת יש"ע כי סעדה הינו סוכן משטרה או השב"כ ומכחישים שהחשוד הופעל בכל צורה שהיא על ידי גורמי הביטחון.

 

"תלמיד חדש נרשם לישיבה, פרובוקטור"

 

תחת הכותרת "פרובוקציה אינה הדרך" כותב היום הרב אבינר, מבכירי רבני הציונות הדתית, כי "תלמיד חדש נרשם לישיבה, פרובוקטור. הוא נרשם למחלקה של בוגרי הצבא. הוא התנדב יומיים למועצת יש"ע להכין את ההפגנה של אתמול, והוא אף הציע רימונים ואמצעי לחימה, כ'עזרה'".

 

הרב אבינר אומר כי "כמובן, ברגע שזה נודע לי הוריתי להוציא אותו מהישיבה. אמנם, החברים בחדר הרגישו כבר כשהגיע שהוא בחור לא ישר, אבל זו עדיין לא סיבה לסלק תלמיד מהישיבה, וצריך להתאזר בסבלנות. אבל תלמיד שמסית לעבירה, זה כבר חמור מאוד. וידוע, שבתורה דין מסית הוא חמור. אם נכונה השמועה, כפי שנאמר בערוץ 7, שהיה מושתל מטעם המשטרה או כפי שנכתב בעיתון הצופה שהיה מושתל שב"כ, אני רואה זאת בחומרה רבה. כמובן, אם נכונים הדברים".

 

על פי הרב, "מוסכם שיהיו אנשים מהשב"כ או מהמשטרה מושתלים בכל מקום, כדי להתריע במידה ונעשים מעשים נגד החוק. זה לגיטימי וטוב, אבל לא ייתכן שכוחות הביטחון מסיתים לעשות עבירות, אדרבא, תפקיד כוחות הביטחון זה לשמור שלא ייעשו עבירות ולא לעורר אנשים לעשות עבירות. וכמדומני כבר נזף בית המשפט בכוחות הביטחון ואסר עליהם להשתיל פרובוקטורים.

 

"על כל פנים, קובע הרב, "בישיבה שלנו אנו מלמדים שצריך לכבד את החוק ומחנכים לאחריות לאומית. לכן, אם היה באמת עושה זאת מיוזמתו, ודאי היה מחפש לו מקום אחר מאשר ישיבה שמדריכה בכיוון ההפוך. בכל אופן, אני רואה בחומרה רבה שמסיתים אנשים לעבור עבירות. אדרבא, צריך לחנך לא לעשות עבירות. צריך לחנך לאהבת העם, אהבת הצבא ואהבת הארץ".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב אבינר. לא להשתיל
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
החשוד אושרי סעדה. פרובוקטור?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים