שתף קטע נבחר

המשטרה אסרה על פעילי ימין לעלות להר הבית

אנשי ארגון "רבבה" פרסמו בשבועות האחרונים קריאה ל"אלפי יהודים לעלות להר הבית בראש חודש ניסן". במשטרה החליטו למנוע את עלייתם לאור מידע מודיעיני לפיו "קיימת אפשרות ממשית להתלקחות מהומות אם יגיעו פעילי הארגון ההר"

לא יוכלו לעלות להר: משטרת ירושלים החליטה הערב (יום ג') שלא לאפשר לפעילי הארגון הימני "רבבה" לעלות הר הבית בראש חודש ניסן (10 באפריל). זאת, בעקבות מידע מודיעיני שהצביע על אפשרות להתלקחות מהומות בהר בעקבות צעד כזה.

 

אנשי ארגון "רבבה" פרסמו בשבועות האחרונים קריאה לאלפי יהודים להגיע לעלות להר בראש חודש ניסן. לפני כשבוע נפגשו ראשי צמרת מחוז ירושלים עם נציגי ראשי הדתות כדי להרגיעם בעקבות פרסומים בתקשורת הפלסטינית על כוונת אנשי "רבבה".

 

המשטרה הודיעה כי לא הוגשה שום בקשה רשמית לעלות להר הבית ואם תוגש היא תיבחן ותאושר על פי הקריטריונים שישנם היום - רק בקבוצות קטנות ובשעות ביקור.

 

הערב, בעקבות הערכת מצב שערכה משטרת ירושלים בנושא, החליט מפקד המחוז, ניצב אילן פרנקו, כי לא תותר עלייתם של פעילי הימין. לטענת המשטרה, בהערכת המצב שהתקיימה הוצג מידע מודיעיני על ידי זרועות הביטחון השונים וממנה עולה כי אם יעלו פעילי ארגון "רבבה" להר "קיימת אפשרות ממשית להתלקחות מהומות והפרות סדר בהר הבית וסביבתו".

 

הערכת המצב בוצעה גם בעקבות מפגשים שקיימו גורמי המשטרה עם ראשי "רבבה". בכל מקרה, המשטרה תיערך בכוחות מתוגברים כדי למנוע כל ניסיון של אותם פעילים לעלות בכוח להר.

 

האיסור לעלות להר מתווסף לאיסורים נוספים שהוטלו על פעילי ימין קיצוני שכניסתם להר נאסרה, ביניהם איתמר בן גביר, ברוך מרזל ועו"ד ברוך בן יוסף. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים