שתף קטע נבחר

10 ראשי הבנקים קיבלו שכר של 60 מיליון שקל

רווחי העתק שרשמו הבנקים ב-2004 באו לידי ביטוי גם בשכר ובבונוסים השמנים מאד שקיבלו המנהלים. בראש הרשימה: ויקטור מדינה, שקיבל אשתקד 15.7 מיליון שקל, רובם במענק הפרישה שקיבל מנכ"ל המזרחי לשעבר. ראשי הפועלים הרוויחו יותר מכפול ביחס לשאר הבכירים במערכת

רווחי העתק שרשמו הבנקים בשנת 2004 באו לידי ביטוי גם בבונוסים שמנים שקיבלו מנהלי הבנקים, שהתוספו למשכורות השוטפות שלהם, שגם הן מן הגבוהות במשק.

 

 

בראש טבלת מקבלי השכר בשנת 2004 בין הבנקאים, עומד ויקטור מדינה, המנכ"ל הפורש של בנק המזרחי, שעלות שכרו הסתכמה ב-16 מיליון שקל. זאת בשל בונוס בסכום של כ-13 מיליון שקל שקיבל כמענק פרישה.

 

 

שכרם של ראשי בנק הפועלים בלט במיוחד והרקיע לשיאים חדשים: עלות שכרו של מנכ"ל הבנק, צבי זיו, הסתכמה ב-8.9 מיליון שקל. הסכום לא כולל הטבה נוספת לה זכאי זיו, בגובה 6.1 מיליון שקל, הבנויה ממענק כספי המבוסס על שינוי במחירי מניות הבנק בבורסה. יו"ר הבנק, שלמה נחמה השתכר, כולל מענקים, סכום של 9 מיליון שקל.

 

בלאומי "הסתפקו" במשכורות צנועות יותר. מנכ"ל הבנק, גליה מאור, הרוויחה סכום של 4.5 מיליון שקל בשנה החולפת. בדיסקונט הסתכמה עלות שכרו של המנכ"ל, גיורא עופר, ב-3.9 מיליון שקל. היו"ר היוצא, אריה מינטקביץ', שיפרוש מתפקידו עם העברת הבעלות בבנק לידי קבוצת ברונפמן-שרוהן, השתכר 5.9 מיליון שקל - סכום הכולל מענק פרישה בגובה 15 חודשי משכורת. המענק טעון עוד אישור של האסיפה הכללית של בעלי המניות של הבנק.

שכר הבנקאים ב-2004
הבנקאי בנק שכר שנתי (במיליוני ש') % מהרווח השנתי
ויקטור מדינה מנכ"ל המזרחי היוצא 15.7 4.1%
שלמה נחמה יו"ר הפועלים 9 0.43%
צבי זיו מנכ"ל הפועלים 8.9 0.42%
אריה מינטקביץ' יו"ר דיסקונט הפורש 5.9 1.1%
גליה מאור מנכ"ל בנק לאומי 4.5 0.24%
גיורא עופר מנכ"ל דיסקונט 3.9 0.7%
איתן רף יו"ר לאומי 2.9 0.16%
אלי יונס מנכ"ל המזרחי 3.2 1.1% (בשקלול שכר שנתי)
דוד גרנות מנכ"ל הבינלאומי 3.2 1.32%
יעקב פרי יו"ר המזרחי 2 0.52%
יהושע רוזנצוויג יו"ר הבינלאומי 1 0.41%

 

בבנק המזרחי הסתכמה עלות שכרו של אלי יונס, המנכ"ל, ב-3.2 מיליון שקל. הסכום מתייחס לתקופה של תשעה חודשי עבודה, שכן יונס החל לעבוד בבנק בחודש אפריל, במקום ויקטור מדינה שפרש. כמו כן הסכום לא כולל אופציות בשווי של מליוני שקלים שקיבל יונס לרכישת מניות הבנק, שיימסרו לו החל מחודש אפריל הקרוב בחמש מנות שנתיות.  

 

שכרו של יו"ר הבנק הבינלאומי, יהושע רוזנצוויג נראה נמוך להפליא בהשוואה לשאר מנהלי הבנקים - קצת פחות ממיליון שקל לשנה. אלא שרוזנצוויג מכהן כיו"ר הבנק במשרה חלקית ועל פי חוזהו הוא עובד רק יומיים בשבוע, ובחישוב גס מגיעה עלות שכרו של רוזנצוויג ל-10,000 שקל ליום עבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
ויקטור מדינה. 15.7 מיליון שקל
צילום: אביגיל עוזי
יהושע רוזנצוויג. יומיים בשבוע, מיליון שקל בשנה
מומלצים