שתף קטע נבחר

נתניהו ושרון נפגשו "באווירה מפויסת"

לאחר תקופה ארוכה של מתיחות, בא אתמול שר האוצר לאזכרתה של לילי שרון, אשתו המנוחה של ראש הממשלה. בתום הטקס שוחחו השניים במשך כ-20 דקות באווירה שהוגדרה "מפויסת וטובה". ההערכה היא כי שרון ונתניהו הגיעו להבנה ביניהם, שכדאי להוריד את המתיחות בין שתי הלשכות

רוחות של פיוס? לאחר תקופה ארוכה של מתיחות נפגשו אתמול (ו') ראש הממשלה אריאל שרון ושר האוצר בנימין נתניהו בחוות השקמים. נתניהו הגיע לחווה לכבוד אזכרה לזכרה של לילי שרון, אשתו המנוחה של ראש הממשלה. בתום טקס האזכרה ישבו השניים בצד במשך כ-20 דקות באווירה שהוגדרה כמפויסת וטובה.

 

בלשכת שרון ציינו לשבח את בוא של שר האוצר לאזכרה, ושיבחו את התנהלותו. ההערכה היא כי השניים הגיעו להבנה ביניהם להמשיך ולפעול יחד בתקופה הקרובה כדי להוריד את המתיחות בין שתי הלשכות, וכן בתוך הליכוד.

 

מקורבי נתניהו אמרו כי שר האוצר נענה להזמנת שרון לבוא לאזכרה השנתית ללילי, שבה לא השתתף מאז שנת 2000.

 

המתיחות בין שני האישים הגיעה לשיא בשבועיים האחרונים כאשר מצד אחד נתניהו הלך מאחורי גבו של ראש הממשלה אל הרב עובדיה יוסף בניסיון לשכנע אותו לתמוך במשאל עם בכנסת, ואילו מקורבי שרון מצדם האשימו בתגובה את שר האוצר בחתרנות.

 

חילופי האש נמשכו בכך שמקורביו של ראש הממשלה אמרו כי על נתניהו ל"שמור על הגב", ובסביבתו של נתניהו האשימו את לשכת ראש הממשלה בהתנהלות מאפיונרית ובלתי תקינה.

 

בסוף השבוע נרשמה עוד עלייה במתח בין לשכות ראש הממשלה ושר האוצר, כלשכת ראש הממשלה זימנה את המורדים לדיון על התקציב, אבל סירבה לשתף את נתניהו בפגישה. בלשכת שר האוצר לא נשארו חייבים, וזימנו את המורדים לפגישה משלהם - שהתקיימה עוד לפני הפגישה של שרון.

 

בלשכת נתניהו זעמו על כך שראש הממשלה לא איפשר לנתניהו להשתתף בפגישה עם המורדים, ואמרו: "הם סירבו אז נפגשנו איתם בנפרד, כי מדובר בתקציב של שר האוצר. אנחנו לא מבינים את ההסברים של לשכת ראש הממשלה, הם בטח מצאו איזה תירוץ. בסופו של דבר היתה פגישה מועילה עם המורדים ועתה הם יצטרכו להחזיר את תשובתם".

 

חברת הכנסת לאה נס אמרה בתום הפגישה שהיא מרגישה שהמורדים הפכו לכלי משחק בידי לשכות שרון ונתניהו. 


פורסם לראשונה 01/04/2005 13:05

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון.
צילום: רויטרס
צילום: דן בלילטי
נתניהו
צילום: דן בלילטי
מומלצים