שתף קטע נבחר

גורמים בדרום: "תופרים תיק" לנצ"מ לוי ולמפכ"ל

היחידה המרכזית בדרום נסערת נוכח העדויות החדשות בפרשת נצ"מ לוי, שנחשפו בתוכנית "עובדה" בערוץ 2, על פיהן הוא חשוד בקבלת שוחד מבני משפחת פשע בדרום הארץ. חלק מהגורמים המעורבים בפרטי הפרשה, טוענים כי מדובר ב"ניסיון לתפור תיק, לפי הלקסיקון של ספרי המתח"

"בכלל לא בטוח שמי שמזין את העדויות לכאורה נגד ניצב-משנה יורם לוי, לא מחפש בעצם את המפכ"ל, משה קראדי, או יורה אפילו גבוה ממנו". כך אמר היום (א') ל-ynet גורם בכיר המעורב בפרטי הפרשה, שעדויות נוספות ממנה התפרסמו אתמול בתוכנית "עובדה" של אילנה דיין בערוץ 2.

 

לפני כחודש פרסמה "עובדה" חשדות לפיהם מפכ"ל המשטרה, משה קראדי, קידם את נצ"מ לוי לתפקיד מפקד היחידה המרכזית דרום, למרות שידע על קשריו עם משפחת פרי (פריניאן), החשודה כאחת ממשפחת הפשע הגדולות בדרום ולמרות שידע על בדיקת פוליגרף בעייתית שעבר לוי, על רקע פרשה זו. חשדות אלה כבר נמצאים תחת חקירת המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים.

 

על פי העדויות החדשות בפרשה, מקורבים למשפחת פרניאן אמרו כי נצ"מ לוי קיבל שוחד מהמשפחה באמצעות שליח ובתמורה העביר להם מידע משטרתי על כוונות לפשוט על בתי קזינו שניהלו בני המשפחה במושבים רווחה והודיה ליד אשקלון.

 

ביחידה המרכזית של המחוז הדרומי סוערות הרוחות מאז אמש והחשדות הכבדים נגד מפקד היחידה נצ"מ לוי מעוררות חילוקי דעות בקרב אנשי היחידה. "אם יש אמת בעדויות החדשות שנחשפו, מדובר בדבר חמור ביותר ויש חובה להשעות את מפקד היחידה עד לבירור מיצוי החקירה", אמר אחד מאנשי היחידה ל-ynet.

 

לעומתו אמר גורם אחר: "מנסים להלביש תיק על נצ"מ לוי, כשהכוונת מכוונת בכלל לעבר המפכ"ל, קראדי. מדובר בתפירת תיק, על פי מיטב הלקסיקון של ספרי מתח. אני מכיר את הפרטים ויודע שלא ייתכן שלוי קיבל שלמונים ממשפחת פריניאן. מכפישים את שמו, את שמה של היחידה, ואת שמה של המשטרה כולה לשווא".

 

ביחידה, הממוקמת בנתיבות, משדרים "עסקים כרגיל", אולם בכל המשרדים עסקו השוטרים בפרשה המעיבה על יוקרת היחידה, שהובילה לא מעט הצלחות בתחום הלחימה בפשע המאורגן, ובעיקר בסחר בסמים, בחודשים האחרונים. עובדים שראו את נצ"מ לוי הבוקר אמרו שמצב רוחו שפוף, אם כי הוא בטוח בצדקתו. לאחר ששהה זמן קצר במשרדו, עזב את המקום.

 

לדברי גורמים בכירים במחוז, היחידה ממשיכה לפעול כרגיל. "כל אחד עושה את עבודתו, ובהם גם נצ"מ לוי. היחידה לחקירת שוטרים תבחן את העדויות, ובהתאם להמלצותיה אנחנו נפעל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
מחפשים גם את המפכ"ל? קראדי
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: שאול גולן
ניצב משנה יורם לוי. חשוד בקבלת שוחד
צילום: שאול גולן
מומלצים