שתף קטע נבחר

הממשלה תשתתף בפיצוי תושבי מע'ר

החלטת הממשלה בנושא התקבלה בעקבות המלצתו של שר הפנים, אופיר פז-פינס. על-פי ההחלטה, תושבים שרכושם נפגע במהומות יזכו לסיוע ממשלתי אם לא יקבלו פיצוי מחברות הביטוח. הנזקים המשוערים נמדדו בכ-13 מיליון שקלים

הממשלה קיבלה את המלצת שר הפנים, אופיר פז-פינס, לפיה המדינה תסייע במימון תיקון הנזקים שנגרמו לתושבי הכפר מע'ר במהומות שאירעו לפני כחודש וחצי.

  

על-פי ההחלטה, תושבים אשר דירותיהם, חנויותיהם ומכוניותיהם נפגעו במהומות, יזכו לסיוע ממשלתי אם לא יקבלו פיצוי מחברות הביטוח. סך כל הנזקים המשוערים עומד על כ-13 מיליון שקלים.

 

החלטת הממשלה לפצות את תושבי הכפר בעבור הנזקים שגרמה ההתפרעות בין נוצרים לדרוזים התקבלה לאחר ששר הפנים אופיר פז-פינס דיווח בישיבת הממשלה בעניין הטיפול שכבר החל בנזקים שנגרמו. ראש הממשלה, אריאל שרון, ציין בעניין זה כי הממשלה חייבת לסייע לאלה מתושבי הכפר שנפגעו.

 

עקב כך החליטה הממשלה להקים צוות בראשות שר הפנים ובהשתתפות שר האוצר, שר הבינוי והשיכון וכן שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, שיכין הצעה להחלטה מפורטת שתתייחס לסיוע לניזוקים במגזר הפרטי. בצוות זה ישתתף גם נציג היועץ המשפטי לממשלה. את מרבית הנזקים יכסו פוליסות הביטוח. על-פי ההערכות, הנזקים בגינם תצטרך לפצות הממשלה יהיו נמוכים הרבה יותר מההערכה הכוללת של 13 מיליון שקלים ויסתכמו במיליונים בודדים.

 

הכל החל בשמועה על תמונות עירום באינטרנט

 

המהומות פרצו בשל שמועה על כך שתושב נוצרי הפיץ תמונות עירום מזויפות של נערות דרוזיות באינטרנט. באותו סוף שבוע, נפצעו שבעה תושבים, שניים באורח בינוני והשאר קל מיידויי אבנים ויריות. בעקבות המהומות, נאלצו משפחות נוצריות רבות לנטוש את בתיהן. תושבים במע'ר העלו בשעתו טענות קשות על מחדלי המשטרה בטיפול במהומות.

 

את התלונה הראשונה על הפצת תמונות פורנוגרפיות ברשת האינטרנט של צעירות דרוזיות - מה שהוביל בסופו של דבר לפרוץ המהומות - קיבלה משטרת טבריה כבר ב-4 בפברואר.  המשטרה, שקיבלה את הפניה ממנהל אחד מבתי הספר בכפר, מיהרה למקום וגבתה עדות מהנער בן ה-16 שנעצר, ונשלח לחמישה ימי מעצר בית.

 

במהלך הימים לאחר מכן אף נתן הנער לחוקרי המשטרה דיסקט ועליו צרוב קובץ מחשב ובו התמונות. כאשר זומן לחקירה נוספת, חזר בו מעדותו ואמר כי מסר עדות כוזבת מכיוון שהתרגז על קללות נגד בני העדה הדרוזית שהעבירו לו בדואר האלקטרוני.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
ההרס בכפר מע'ר
צילום: חגי אהרון
צילום: חגי אהרון
מכוניות ובתים הוצתו
צילום: חגי אהרון
צילום: חגי אהרון
נוצרים רבים נאלצו לעזוב
צילום: חגי אהרון
מומלצים