שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ויאגרה: עכשיו גם נגד רעלת הריון

  גלולת הזיקפה הכחולה יעילה לא רק אצל הגבר: מחקר חדש מגלה כי ויאגרה עשויה למנוע רעלת הריון, מצב מסכן חיים העלול להתרחש במהלך ההריון

  ימים ספורים לאחר פרסום הקשר האפשרי בין ויאגרה לעיוורון, מתפרסם מחקר חדש הקשור בכדור, שנועד בכלל להזקיף. הפעם זה יותר חיובי: גלולת הויאגרה, על-פי המחקר החדש, עשויה למנוע רעלת הריון, מצב חירום רפואי, העלול להתרחש במהלך ההריון.

   

  קדם-רעלת הריון (פרה-אקלמפסיה) פוגעת באחד מכל עשרה הריונות. המצב מתרחש בהריונות בהם אחד העורקים החוצים את השליה אינם מורחבים דיים כדי לספק את הכמות המתאימה של דם ומזון מהאם אל העובר המתפתח.

   

  במצב זה נאלץ גופה של האם לעבוד ביתר שאת, כדי לשאוב כמות מספיקה של דם וחומרי מזון, תוך התנגדות כלי הדם המוצרים. המצב עלול להתפתח לכדי רעלת הריון, מצב מסכן חיים המופיע לאחר עליה פתאומית בלחץ הדם, או התפחות של בצקת ומיעוט במתן שתן. רעלת הריון גורמת לפרכוסים ולסכנת חיים לאם ולעובר.

   

  במחקר הנוכחי בדק צוות חוקרי אוניברסיטת וורמונט חולדות הרות בהם גרמו החוקרים מצב של יתר לחץ דם. החולדות טופלו בויאגרה, בעוד קבוצת עכברים מקבילה נותרה בלא טיפול. בחולדות שטופלו בויאגרה לא תועדו כל מקרי מוות
  של החולדה או העובר ברחמה במהלך ההריון, אולם בקבוצה הלא מטופלת נרשמה תמותה של 11 אחוז מהעוברים. בתוך כך, הוולדים לחולדות שטופלו בויאגרה נולדו במשקל תקין, בעוד שאצל החולדות הלא מטופלות היה משקלם של הוולדים קטן ב-20 אחוז.

   

  ויאגרה פועלת באמצעות עיכובו של האנזים PDE-5 ובכך מתאפשרת הרחבת כלי הדם בהתאם לצרכי הגוף. החוקרים מצאו כי הויאגרה לא גרמה לירידה בלחץ הדם של החולדות, אך עורקיהן של החולדות המטופלות היו רחבות יותר מאשר אלה שלא טופלו בויאגרה. כך, משערים החוקרים, התאפשרה זרימת דם יעילה מהאם לעוברה.

  פורסם לראשונה 05/04/2005 08:20

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איתי גל
  רעלת הריון. אחד מכל עשר הריונות
  צילום: איתי גל
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים