שתף קטע נבחר

עימות בחברון בין פעילי ימין לראש השב"כ

ראש השב"כ היוצא הגיע עם ראש השב"כ הנכנס לסיור בחברון, והשניים זכו לקבלת פנים צוננת מפעילי הימין הקיצוני. "אל תעלימו אנשים לקראת ההתנתקות, כאן זה לא רוסיה, לא תסתמו לנו את הפה", קראו פעילי הימין. ברוך מרזל הטיח בדיכטר: "למה לא התפטרת אם היית נגד ההתנתקות?" דיכטר השיב: "התפטרות היא לוקסוס של פחדנים"

עימות מילולי בין אנשי הימין הקיצוני לראשי השב"כ שסיירו היום (ג') בחברון. ראש השב"כ היוצא, אבי דיכטר, הגיע עם ראש השב"כ הנכנס, יובל דיסקין, לסיור בעיר, תחת אבטחה כבדה. הם סיירו במערת המכפלה, בבית הדסה ובתל רומיידה. פעילי הימין הקיצוני היו מוכנים לביקור מבעוד מועד.

 

כאשר הגיעו לתל רומיידה, המתין להם פעיל הימין הקיצוני וראש מפלגת חזית יהודית לאומית, ברוך מרזל, שצעק לעבר דיכטר: "איך אתה לא מתבייש? אמרת שתוכנית ההתנתקות היא סכנה, למה לא התפטרת?". לטענת פעילי הימין, דיכטר אמר בתגובה "התפטרות זה לוקסוס של פחדנים".

 

למקום הגיעו פעילים נוספים, בין היתר גם איתמר בן גביר, שצעקו לעברו: "תפסיקו להעלים אנשים, רוסיה זה לא כאן. לא תסתמו לנו את הפה". אנשי הימין הקיצוני אמרו את הדברים על רקע חששם מפני צווי מעצר מינהליים לקראת הנסיגה. בשלב זה נכנסו השניים עם פמלייתם לתוך מכוניותיהם ועזבו את המקום.

 

בתגובה אמר בן גביר: "מדובר באנשים שהביאו לנו את ההסכמים עם האויב הערבי, והיום הם מוסיפים חטא על פשע. היום ידוע שאת עיקר המאמץ הם משקיעים בגירוש היהודים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
דיכטר. "זה לוקסוס של פחדנים"
צילום: אלכס קולומויסקי
דיסקין. התלווה לסיור
צילום: סבסטיאן שיינר
מרזל. "איך אתה לא מתבייש?"
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים