שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שאול אייזנברג: "להפסיק מיד את משחקי הפלייאוף"
  יו"ר הפועל ת"א כינס מסיבת עיתונאים בעקבות מאבק הקבוצה מול אירגון השחקנים. על שיינפלד: "יש לי תיאוריה שהכל קרה בגלל שהוא לא קיבל דקות משחק, הבין שערכו ככדורסלן שואף לאפס ורק כך יוכל להצדיק את עצמו"

  "בחודש האחרון מוכרים את הפועל תל אביב ואני יוצא בקריאה למינהלת הליגה להפסיק את המשחקים לאלתר", כך אמר שאול אייזנברג במסיבת עיתונאים מיוחדת שערך בעקבות המאבק החריף המתנהל בימים האחרונים לבין ארגון השחקנים.

   

  במסיבת העיתונאים תקף יו"ר הפועל תל אביב באופן קשה את האירגון ובאופן אישי את עיתונאי "הארץ" רון קופמן (נגדו אף הגיש תביעת דיבה - א.ש), אשר לטענתו שמו להם למטרה לפגוע במועדון. "הפועל תל אביב נקלעה למצב בלתי אפשרי. אני חי את הספורט ארבעים שנה ומקרה כמו שהיה בשבועות האחרונים לא זכור לי. אני משוכנע שגורמים מסויימים הצליחו לערער את השקט ואת העבודה המקצועית שנעשו פה. נגד ניר אלון יש תלונה שהגשתי למשטרה וכמו כן תביעת דיבה נגדו מאיגוד הכדורסל, ולכן לא אדבר נגדו אישית".


  אוהדי הפועל נגד איזנברג. כולם נגד כולם (צילום - טל שחר)

   

  במהלך דבריו סתר אייזנברג את כל טענות אירגון השחקנים כפי שהוגשו לבית הדין לעבודה בנוגע לעיכוב כספים לשחקנים, ואף הדגיש: "הפועל תל אביב

  שילמה עד היום שבע משכורות כפי שמגיע לכל שחקני הקבוצה. הפועל לא קנסה אף שחקן למרות שמאמן הקבוצה ביקש זאת במקרים מסויימים ואם הטילו פה קנס כלשהו אני אתפטר מהכדורסל ולא אחזור". אייזנברג הציג לנוכחים את תלושי השכר של השחקנים ומכתב מרואה החשבון של המועדון בו נאמר כי ההפרשות למס ההכנסה והביטוח הלאומי נעשו כנדרש.

   

  "הפועל תל אביב כבר חודש לא משחקת כדורסל אלא עסוקה בעניינים אחרים. האירגון הוא חלק מהכדורסל בארץ ואם הוא מערער את מצב הקבוצה, ודווקא את זאת שעומדת בכל תשלומיה, ולא מתעסק עם כל הקבוצות שבאמת חייבות כסף, אז אין כל ערך לפעילות שלנו בחודש האחרון. אני פונה למינהלת הליגה למרות שאני יודע שהסיכויים קטנים, וקורא לאלתר את הליגה עד שיימצאו מי עשה זאת ולמה. הקבוצה לא יכולה להיראות טוב במצבה הנוכחי ואני בטוח שאם תהיה הפסקה במשחקים, נוכל לנצח גם את הפועל ירושלים".

   

  אייזנברג גם התייחס להשעייתו של ישראל שיינפלד מהפועל תל אביב ביום שישי האחרון, בעקבות הגשת תצהיר על ידי השחקן לאירגון השחקנים, והציג טופס בו חתם שיינפלד על כך שאין כל חובות של המועדון כלפיו. "יש לי תיאוריה, שבגלל שדקות המשחק שלו הלכו ופחתו, הוא התאכזב מקצועית, הבין שערכו ככדורסלן שואף לאפס ורק כך הוא יוכל להצדיק את אי יכולתו, אבל זו רק תיאוריה שלי". 

   

  נשיא הפועל תל אביב, אשר סטולר: "אירגון השחקנים לקח בחור תמים בשם ישראל וגרם לו להיות היחיד ש'יאכל אותה' בסוף. כוא לי הלב עליו כי השחקן גמר את עצמו. למה ניר אלון (יו"ר אירגון השחקנים - א.ש) לא עושה כלום לגבי מכבי פתח תקווה, ששחקנים ממנה פנו אליו אחרי שלא קיבלו שלוש וארבעה משכורות. הוא כנראה רוצה את הפרסום שיש דרכנו".

   

  אירגון השחקנים העביר הודעה קצרה בעקבות דבריו של אייזנברג, בה הבהיר: "אנו דואגים לכל שחקני הכדורסל בארץ בכל הליגות, ללא הבדל בין קבוצה אחת לרעותה. מסיבות עיתונאים ו/או תביעות לערכאות שונות נגד יו"ר אירגון השחקנים ו/או שחקני כדורסל בארץ לא יסיטו אותנו מנחישותנו לפעול למען שחקני הכדורסל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים