שתף קטע נבחר

הרב וולפא קרא לשוטרים שביקרו בביתו: סרבו

השוטרים הגיעו לבית הרב דב וולפא, אחד מרבני חב"ד, כדי לשמוע ממנו על דעותיו במסגרת הפעילות המודיענית לקראת ההתנתקות. השיחה ארכה כשעה והרב סיפר כי עסקה ב"ענייני היום". במכתב שהפיץ וולפא בתחילת השבוע עודד הרב את תומכיו לבצע מעשים הכרוכים במאסר לעצירת תוכנית ההתנתקות

רכז המודיעין של משטרת קריית גת, רס"ר אלכס גינזבורג, הגיע היום (ד') לביתו של הרב דב וולפא, בקריית גת. מפקד תחנת המשטרה, רב פקד גבי דדון, ציין כי לא מדובר היה בחקירה אלא ב"שיחת היכרות" עם האיש שנועדה כדי "לשמוע את כוונותיו לקראת ההתנתקות. וזאת, בשל התבטאויותיו בעניין הסירוב לפינוי מרצון".

 

לדברי הרב וולפא, השוטרים שאלו אותו על "ענייני היום", ועל "נושא של סירוב פקודה". השיחה נמשכה כשעה. בתגובה לשאלות, מספר הרב, הציע לחוקר לסרב פקודה. בתום החקירה עזבו השוטרים את ביתו. "זו היתה שיחת מודיעין בלבד", ציין רפ"ק דדון. "חלק ממגמות איסוף מודיעין שמוטלות על המשטרה, היא הכרות עם האנשים המעורבים בנושא ההתנתקות, גם ברמת התבטאויות".

 

הרב וולפא, מרבני חב"ד ומהמטה להצלת העם והארץ, היה בין המארגנים של כנס הרבנים בבנייני האומה בירושלים שנערך לפני מספר שבועות. דוברים רבים בכנס נשאו דברים קשים נגד תוכנית ההתנתקות, הממשלה והעומד בראשה.

 

ביום ראשון, שעות לאחר שראש מינהלת ההתנתקות, יונתן בשיא, הצהיר על ההתקדמות לקראת הפינוי, הכריז הרב וולפא יחד עם רבה של קריית מוצקין, דוד מאיר דרוקמן, על מהלך חדש לעצירת ההתנתקות, שמטרתו לעודד אנשים לבצע מעשים הכרוכים במאסר.

 

שני הרבנים כתבו ש"יש לדעת שכל המעשים כרוכים במאמצים כבירים, ועד לסכנת מעצר או מאסר לזמן קצר או ארוך". הרבנים שיגרו את מכתבם, בציפייה שרבנים נוספים יחתמו עליו.

 

 

"לאור כל זאת", כתבו, "אנו החתומים מטה מכריזים בזה, כי נעשה את כל אשר ביכולתנו במלחמת ה' למניעת הגירוש והחורבן, ונלך בעזרת השם ראשונים לבית הסוהר, בראש מורם ובשמחה של מצווה". הם כותבים במכתבם ש"הארגונים העוסקים בפעולות נגד ההתנתקות, יוציאו בע"ה אחרי חג הפסח הוראות ברורות והצעות מעשיות, מה יכולים כל אחד ואחת לעשות (כמובן בלי אלימות) למטרה הקדושה".

 

השניים קראו לרבנים מתנגדי ההתנתקות לחתום על הצהרה, שבה נכתב: "אני הח"מ מצהיר בזאת כי אשתדל להיות בע"ה מהראשונים שיילכו בשמחה של מצווה לבית הסוהר, בעוון מלחמתי (בלי אלימות) למניעת גירוש היהודים והחרבת ארץ הקודש. אני קורא לכל תלמידי, מושפעי, ידיד וקרובי משפחתי להצטרף אלי".

 

"הממשלה הכריזה מלחמה נגד הקב"ה ותורתו, היא עומדת להחריב את ארץ ישראל, למסור נחלתנו למחבלים ימח שמם, ולהכניס מליוני יהודים בסכנה נוראה, היו לא תהיה. לשם ביצוע הפשע הנורא, הם משחיתים את נפשם של החיילים והשוטרים היקרים, ומכריחים אותם להילחם נגד אחיהם, בשירות האויב", נכתב במכתב הרבנים.

 

הרב וולפא היה כאמור ממארגני הכנס נגד ההתנתקות בבנייני האומה. בעקבות הכנס, הורה מפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, לפתוח בחקירה בחשד להסתה והמרדה.

 

בהכנת הידיעה השתתפה טובה דדון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים