שתף קטע נבחר

באשקלון הציעו לבשיא: שאל את המתנחלים

בפגישה שקיים ראש העיר אשקלון רוני מהצרי עם אנשי מינהלת הההתנתקות, משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל הוצגו תוכניות העיר למפוני עזה. "נוכל ליישב 200 מתיישבים באופן מיידי", אמר מהצרי, "אבל ליותר מכך נצטרך להיערך". מהצרי תהה מדוע איש לא בודק את העדפות המתנחלים והציע: קיימו סקר

פגישה עם המינהלת: ראש עיריית אשקלון, רוני מהצרי, הציע הבוקר (יום א') ליו"ר מינהלת ההתנתקות, יונתן בשיא, לקיים בימים הקרובים סקר מקיף בקרב מתנחלי רצועת עזה בכדי לשאול אותם מהן העדפות המגורים שלהם.

 

את ההצעה העלה מהצרי בפגישה שערכו בכירי העירייה עם אנשי המינהלת, מנכ"ל משרד השיכון ואנשי מינהל מקרקעי ישראל.

 

"כולם מדברים יותר ויותר על התהליך ועל מה שיהיה", אומר מהצרי, "אבל נראה ששכחו שהזמן הולך ואוזל ובתוך כחודשיים-שלושה אנחנו כבר בעיצומו של התהליך. נזרקים לחלל האוויר מקומות ושמות ואולי כדאי לבצע אצל המתנחלים בדיקה באמצעות סקר מקיף של העדפותיהם".

 

בשבוע שעבר ביקר ראש הממשלה, אריאל שרון, באיזור. בין יתר המקומות שהגיע אליהם, סייר גם באשקלון ועמד על ההצעות שמעלה העיר למתיישבים. אשקלון מציעה שלוש שכונות גדולות המסוגלות לאכלס באופן כמעט-מיידי מאות משפחות.

 

בתחום אשקלון ישנו גם שטח נוסף, שטח ירוק המשתרע עד לאיזור ניצנים. שרון סייר גם בו, אולם העירייה מתנגדת לפגיעה בשטח ולהתיישבות בו. מהצרי עצמו קיים לא מעט פגישות עם קבוצות מתיישבים מרצועת עזה ולדבריו, הם דווקא הביעו עניין רב באשקלון. חלק לא מבוטל מתושבי ההתנחלויות - בעיקר אלו שבצפון הרצועה - הם תושבי אשקלון לשעבר.

 

באשר לפגישה מספר מהצרי: "הצגנו תוכניות מפורטות של כל האיזורים המיועדים להתיישבות ואני עדיין סבור שזה המקום האידיאלי להתיישבות במקום. אין הרבה זמן כעת ולכן אמרנו להם שאם מדובר בכ-200 משפחות אז אין בעיה. אבל אם מדובר במאות רבות צריך להיערך לכך. הילדים, למשל, אמורים להיקלט במערכת החינוך כבר בשנה הקרובה. צריך לתת את הדעת על כל הדברים הללו".

 

מהצרי מספר כי לפי התרשמותו האופציה של התיישבות בניצנים אינה האופציה המועדפת על הגורמים עמם נועד בימים האחרונים. למהצרי ולאנשי העירייה הובטח כי יקבלו תשובות בקרוב באשר להצעות שהעלו.

 

סגן ראש עיריית אשקלון והממונה על ההנדסה, ניסים כלפון, צפוי להיפגש בהמשך עם אנשי שינוי המקומיים ונציגים מהמפלגה, ועם חלק מאנשי פארק החולות בניצנים. כלפון יציג את התוכניות של העיר אשקלון, "כשגם להם אנו נאמר שיש לנו פתרונות התיישבות בשכונות הקיימות בצפון העיר אל מול הים", אומר כלפון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
מהצרי. הציע לקיים סקר
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: אלכס קולומויסקי
בשיא. תשובות בקרוב
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים