שתף קטע נבחר

בהוראת האלוף: ח"כ אלדד לא יצעד לגוש קטיף

ח"כ אריה אלדד קיווה לצאת לצעדה מביתו החדש בהתנחלות שא-נור לכל ההתנחלויות המיועדות לפינוי. אבל החגיגה היתה מוקדמת מדי, ואלוף פיקוד המרכז, יאיר נווה, אסר עליו לצאת לצעדה מטעמי ביטחון

אלוף פיקוד המרכז, יאיר נווה, אסר אמש (יום א') על ח"כ אריה אלדד לצאת לצעדה מביתו החדש בשא-נור לגוש קטיף מטעמי ביטחון. אריה אלדד זעם על ההחלטה ואמר ש"מדובר בהפרה בוטה של חוק חסינות חברי הכנסת".

 

לדבריו, הוא לא הצליח לקבל נימוקים להחלטת האלוף. במקביל, לשכת יו"ר הכנסת פנתה לשר הביטחון וללשכת הרמטכ"ל בדרישה להפעיל את הנוהל הנהוג לגבי חברי כנסת המייצגים ציבור.

 

על-פי החלטה שהתקבלה לפני חודשיים בדיון שהתקיים בוועדת הכנסת בנוכחות הרמטכ"ל, לא ניתן יהיה להגביל את חופש התנועה של חברי כנסת, אלא אם מדובר בפגיעה בביטחון המדינה בלבד. לדברי אלדד, טענה של ביטחון אישי, המונעת מעבר חופשי לחבר כנסת, אינה שיקול שהצבא יכול לקבל.

 

אלדד קיווה לסחוף כמה שיותר צועדים אחריו, וליצור סחף ציבורי שיוביל לבחירות מוקדמות לפני יישום ההתנתקות. לדבריו, "בשעה שאלפי יהודים לא ישנים בלילות מפחד עקירה, איני יכול יותר לשבת בחיבוק ידיים ולקיים חיי שגרה".

 

הוא היה אמור לצעוד משא-נור למבוא דותן ושקד, ואחר כך ימשיך בצעדה אל גוש קטיף. לפעולת המחאה שלו הוא קרא "המהלך", לדבריו, זאת "מלשון הליכה ושינוי - מהלך שמוביל לביטול תוכנית ההתנתקות".

 

לפני שבוע עבר אלדד לשא-נור כדי לחזק את המתיישבים לקראת יישום תוכנית ההתנתקות. הוא עשה זאת בניגוד מוחלט לצו שפירסם אלוף פיקוד המרכז, יאיר נוה, האוסר על העתק מגורים לשטח המיועד לפינוי בצפון השומרון.

 

לאחרונה פעל ח"כ אפי איתם באופן דומה והודיע על מעבר לגוש קטיף לקראת ההתנתקות, בניגוד לצו שפורסם בפיקוד דרום ואסר על העתקת מגורים לחבל עזה. איתם יעבור לקראת חג הפסח.


פורסם לראשונה 10/04/2005 20:45

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
אלדד. קיווה לסחוף
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: רויטרס
שא-נור (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים