שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  היום - שביתה ליום אחד בדואר
  במסגרת השביתה לא מחולק דואר וכל הסניפים סגורים. העובדים טוענים שהנהלת רשות הדואר ומשרדי האוצר והתקשורת מעכבים את המשא ומתן עמם לקראת הפיכת רשות הדואר לחברה, ואולם ההחלטה על פרוץ השביתה התקבלה לאחר שהתברר לעובדים כי הנהלת רשות הדואר הקטינה את שווי השי שיקבלו העובדים לחג הפסח

  עובדי רשות הדואר, כולל הדוורים ועובדי המיון, משביתים היום, ליום אחד, את כל שרותי הדואר בישראל. 

   

  במסגרת השביתה לא מחולק דואר, לא תבוצע כל פעילות אחרת בדואר וסניפי הדואר נעולים. העובדים טוענים שהנהלת רשות הדואר ומשרדי האוצר והתקשורת מעכבים את המשא ומתן עמם לקראת הפיכת רשות הדואר לחברה ואינם נערכים כראוי למעבר לחברה באופן המסכן, לטענתם, את קיומה של הרשות.

   

  "העיכוב במעבר לחברה מגדיל את הגירעון של הרשות", אומר ל-ynet יו"ר ועד עובדי רשות הדואר, ראובן קראזי. "אנחנו משלימים עם המעבר לחברה, אבל אנחנו לא מוכנים להיפגע ממנו".

   

  העובדים טוענים כי עם המעבר לחברה עלולה להיפגע איתנותו הפיננסית של הדואר. עוד טוענים העובדים כי הרשות ומשרד התקשורת אינם נערכים כראוי לפתיחת שוק הדואר לתחרות מבחינת רגולציה: "המתחרים הפיראטיים של רשות הדואר פועלים בלא הגבלה והרגולציה אינה מפריעה להם בכך", אומר קראזי.

   

  כמו כן, מוחים העובדים על כך שהנהלת הרשות הקטינה את השתתפותה בשי לחג שהם מקבלים לקראת פסח. ועד העובדים של רשות הדואר התכנס היום, לאחר שהתברר על הקטנת ההשתתפות בשי לחג, והחליט לפתוח בשביתה.

   

  ברשות הדואר קיים סכסוך עבודה מזה זמן רב על רקע ויכוחים בין הוועד להנהלה ולממשלה לקראת המעבר לחברה ולכן לא היה צורך בהכרזה מוקדמת על סכסוך עבודה לפני ההכרזה על השביתה.

   

  גורמים ברשות הדואר טוענים שהעובדים מנצלים את הסכסוך הקיים בימים אלה בין שרת התקשורת, דליה איציק, לבין מנכ"ל רשות הדואר, יוסי שלי, ופותחים "חזית שנייה" מול שלי, שאיציק מנסה להדיחו מזה מספר שבועות. "אנחנו מוחים על התנהלותה של ההנהלה ועל מצבה הכללי של הרשות", אומר קראזי.

   

  האוצר: אנחנו דווקא רוצים להאיץ את המו"מ

   

  מנכ"ל רשות הדואר, יוסי שלי, בתגובה: "שביתה איננה הפתרון. חלק מדרישות העובדים הן לגיטימיות ואנחנו נמצאים איתם בהידברות מתמדת ובמשא ומתן

  בניסיון למנוע את השביתה שתביא לנזק ולעגמת נפש לתושבים ואינה נחוצה. השביתה מבטאת לדעתי יותר תסכול מאשר שיקול דעת ולכן אינה צריכה לפרוץ".

   

  ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "אין לנו כל כוונה למסמס את המשא ומתן. להיפך, אנחנו רוצים להאיץ אותו ולכן טענת העובדים כלפינו אינה מובנת. אנחנו שואפים שהרפורמה בדואר תצא לפועל מוקדם ככל האפשר וההידברות עם העובדים היא חלק מהרפורמה".

   

  מנכ"ל משרד התקשורת, אבי בלשניקוב, מוסר בתגובה: "מוזר לי לשמוע את דבריו של קראזי על חוסר אכיפה, כביכול, כלפי המתחרים הפיראטיים של הדואר, שכן רק בשבוע שעבר הוא עצמו ישב אצלי ושיבח את המדיניות החדשה של המשרד בכל מה שקשור לאכיפה של ספקי דואר פיראטיים. מאז שהשרה החדשה, דליה איציק, ואני, נכנסנו לתפקידנו, אנו נוקטים מדיניות של יד קשה ואוכפים בקפדנות את החוק בכל מה שקשור לספקים הפיראטיים".

   

  "לגבי המשא ומתן על המעבר לחברה - הנושא כלל לא עלה באותה פגישה שהייתה לי עם קראזי. אשמח להיפגש עם קראזי ועם שאר נציגי העובדים בכל עת ולשמוע את טענותיהם", אמר מנכ"ל משרד התקשורת.

   

  יו"ר הוועד הגיב על דברי המנכ"ל בלשניקוב ואמר: "אכן, אנחנו מרגישים ברוח חדשה מצד ההנהלה ומשרד התקשורת. עיקר הסכסוך שלנו הוא עם הנהלת רשות הדואר ומשרד האוצר ולא עם משרד התקשורת".

   

   


  פרסום ראשון: 10.04.05, 23:16
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "היום - שביתה ליום אחד בדואר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים