שתף קטע נבחר

גם שר השיכון מתנגד ליישוב המפונים בניצנים

השר הרצוג הודיע כי הוא יתמוך בקליטת המשפחות המפונות באזור אשקלון וביישוב ניצן וקרא למתפנים לשתף פעולה עם הממשלה ולהגיע להסכמים על פתרונות דיור

משרד הבינוי והשיכון מצטרף למשרד לאיכות הסביבה, ומתנגד אף הוא ליישוב מפוני קטיף בחולות ניצנים. בתום דיון שקיים במשרדו בנושא ההיערכות להתנתקות, הבהיר השר יצחק (בוז'י) הרצוג: "נתנגד לכל פגיעה בשמורת חולות ניצנים. מנגד, נתמוך בעמדת ראש עיריית אשקלון לקליטת משפחות המפונים באזור אשקלון צפון".

 

על פי הערכות, באזור אשקלון צפון תתאפשר הקמה של כ-1,500 יחידות דיור. כיום משמש האזור כשטח חקלאי, המיועד בעתיד לשינוי ייעוד לטובת שטחי מגורים. משרד השיכון גם תומך בהרחבת היישוב ניצן כך שיוכל לקלוט עד 400 משפחות נוספות מעבר לגרעין הקיים.

 

לדברי השר הרצוג, רוב תושבי גוש קטיף בוחרים "לשבת על הגדר" ולא לנקוט בעמדה חד משמעית לגבי גורלם וגורל ילדיהם. "אני מאמין כי בסופו של התהליך יהיו פתרונות דיור, אפילו זמניים, לכל המתפנים, אך לשם כך נדרש שיתוף פעולה מלא מצד משפחות המפונים. אני קורא להם לשבת עם הממשלה, למען ילדיהם", אמר.

 

בכוונת שר השיכון להביא לאישור הממשלה הצעה הכוללת הקמת קבינט מיוחד בראשות ראש הממשלה והשרים הרלוונטיים, אשר יתכנס אחת לשבוע לדון באישור כל מהלך ליישום תוכנית ההתנתקות. במשרד השיכון מעריכים את עלות ביצוע התוכנית למשרד בכ-200-250 מיליון שקל.

 

השר הרצוג שוחח לאחרונה עם שר האוצר והחשב הכללי וסיכם עימם על נוהל זירוז הקצאת תקציב ראשוני לתחילת ביצוע עבודות הפיתוח. "יש להאיץ את העברת התקציב כדי שלא נעמוד בפני שוקת שבורה בעתיד", אמר.

 

במקביל  ימשיך המשרד על הכנת חלופות דיור זמניים למפונים. במסגרת זאת נשקלת האפשרות לאתר מלאי דירות בשוק החופשי לשכירות. מדובר בכ-450 יחידות דיור של 3-5 חדרים באשקלון, נתיבות, שדרות, אופקים, באר שבע וקרית גת, בעלות מוערכת של כ-4 מיליון שקל.

 

גורמים במשרד השיכון אמרו ל-ynet כי תוכנית ניצנים טרפה את הקלפים, לאחר כשלושה חודשי תכנון ואיתור פתרונות דיור למפונים, והמשרד חזר לתחילת התהליך. לפני כשלושה חודשים החל משרד השיכון בהכנת תוכניות ובהליכי קבלת אישורים לביצוען. לפני כשלושה שבועות הציג מנכ"ל משרד השיכון תוכנית מפורטת להקמת כ-1,000 יחידות דיור ב-15 יישובים בנגב המערבי ובדרום מישור החוף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
השר הרצוג
צילום: מיכאל קרמר
באדיבות החברה להגנת הטבע
פארק החולות בניצנים
באדיבות החברה להגנת הטבע
מומלצים