שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  17 שנות מאסר לגנן שאנס קשישה בת 83
  "תתגמדנה המילים לנוכח אכזריותו הרבה של הנאשם, אשר התעלל באישה קשישה בערוב ימיה, השפילה עד עפר ורמס את כבודה ופרטיותה", כך כתבו השופטים בגזר הדין של מחמוד אל-מקד, שהורשע באונס קשישה בת 83 בקריית חיים לאחר שזו הציעה לו כוס מים. על אל-מקד נגזרו 17 שנות מאסר

  בית המשפט המחוזי בחיפה גזר בצהריים (יום ב') 17 שנות מאסר על מחמוד אל-מקד, בן 25, שהורשע כי לפני כשנתיים אנס באכזריות רבה תושבת קריית חיים בת 83. השופטים לא חסכו במלים כדי להביע את שאט נפשם מהמעשה, וקבעו כי פגיעתו של הנאשם במתלוננת הייתה "רעה, קשה ואכזרית במיוחד".

   

  האונס נשוא הפרשה אירע ביולי 2003. הנאשם, שהיה בעל אישור שהיית קבע בישראל, עבד כגנן. בשעות הצהריים הגיע סמוך לביתה של הקשישה בקריית חיים, וביקש להיכנס לשירותים בבית. הקשישה סירבה, אולם הציעה לצעיר כוס מים. לאחר שהסכים  לקבל את המים פרץ הנאשם את דלת הבית, תקף את הקשישה באכזריות רבה ואנס אותה שלוש פעמים תוך אלימות קשה. כתוצאה מהתקיפה הקשישה נפצעה בכל חלקי גופה.

   

  עו"ד ענבל ברנסון מפרקליטות מחוז חיפה, דרשה בטיעונים לעונש לגזור על אל-מקד את העונש המקסימלי - 20 שנות מאסר. "המעשה שביצע הנאשם הוא מעשה מפלצתי", טענה. "זו אשה שעלתה לארץ, הקימה משפחה, יש לה ילדים, נכדים ונינים. בסוף חייה היא עוברת את החוויה המזוויעה הזו, כשהיא חושבת שכך היא הולכת לסיים את חייה. זה הגמול שגמל לה הנאשם, על שכאמור, הציעה לו כוס מים".

   

  עו"ד ג'רייס בולוס, סניגורו של הנאשם, ביקש להקל בעונשו, שכן לדבריו הנאשם גדל ברחוב, אביו מת עליו בעודו ילד. עוד טען כי זמן קצר לפני המעשה שלל מהנאשם בית המשפט את רישיון השהייה בישראל, ואף רעיתו עזבה אותו. הנאשם ופרקליטו טענו לאורך המשפט כולו כי הנאשם אמנם תקף את הקשישה אך לא אנס אותה.

   

  השופט: "רגעי הזוועה לא מרפים"

   

  אב בית הדין, השופט אריה רזי, ועמיתיו השופטים ברכה בר-זיו ויוסף אלרון, קבעו כי אין מקום להקלה כלשהי בעונשו של הנאשם. "חומרת מעשיו מאפילה על כל שיקול לקולא שהוזכר על ידי בא כוחו", כתבו.

   

  עוד הוסיפו: "במקרה דנן נדמה כי תתגמדנה המילים לנוכח אכזריותו הרבה של הנאשם, אשר התעלל באישה קשישה בערוב ימיה, השפילה עד עפר ורמס את כבודה ופרטיותה... המחשבה על שעבר על אישה אומללה זו, אינו מניח ואינו מרפה. רגעי הזוועה אשר תוארו על ידה, כיצד אדם זה אשר נענתה לבקשתו להרוות את צימאונו, הפך לחיית אדם והשיב לה תחת הטובה והחסד שעשתה עמו".

   

  עו"ד בולוס אמר בצהריים ל-ynet כי בכוונתו לערער על הכרעת הדין. "בבית המשפט נשמעו מצד המתלוננת שקרים שזועקים לשמיים", טען. "אנחנו טענו שאכן מרשי תקף את האשה לאחר שזו קראה לו 'ערבי מסריח'. היא טענה בתחילה שלא ידעה כלל שהוא ערבי, ורק לאחר מכן הודתה שלא רק שידעה את מוצאו, אלא שהיא מכירה אותו מזה כמה שנים מעבודתו כגנן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים