שתף קטע נבחר

האיחוד הלאומי: "המשאל נפל, עכשיו המאבק בשטח"

מאות משתתפים הגיעו לכנס סיעת הימין ונתבקשו לצאת מבית לבית, בעזרת "ערכת התנתקות" ולהסביר מדוע פינוי גוש קטיף רע לישראל. ח"כ אלון: "לא הצלחנו בכנסת כי לשמאל יש שם רכש חדש, עכשיו מתחיל המאבק בכל ארץ ישראל". ח"כ יצחק לוי לראש הממשלה: "אם תהיה מלחמת אחים, אתה הוא שגרמת לה"

בעוד שרון מכונס בחוות הנשיא בוש בטקסס קיימה הערב (יום ב') סיעת האיחוד הלאומי כינוס בגני התערוכה במחאה על תוכנית ההתנתקות. בכנס התבקשו מאות פעילי התנועה לקחת עמם ערכת הסברה ולעבור באזור מגוריהם מבית לבית כדי להזכיר לאנשים מדוע ההתנתקות היא אסון למדינת ישראל. הערכה שחולקה בכנס כוללת חומרי הסברה, ותקליטור די.וי.די שאמור לשכנע את צופיו להתנגד להתנתקות.

 

"מציגים אותנו כאילו ההתנתקות היא בעיה פרטית שלנו, אבל זה לא כך", אמר ח"כ בני אלון מהאיחוד הלאומי. "לא הצלחנו בכנסת. לשמאל יש שם רכש חדש. עכשיו אנחנו מתחילים להיאבק בשטח וזה החלק האמיתי. מתחיל המאבק בכל ארץ ישראל. זה לא יעזור, הפחד של שרון מתוצאות של משאל עם. בתקשורת אומרים שהקלטת שאנחנו מפיצים היא הסתה – הם רוצים לסתום לנו את הפה. אך כל אחד יוצא מכאן עם ערכה של פעילות ואנחנו נעבור ממקום למקום בשדרות ובאופקים, בעפולה ובטבריה ונתמודד עם האמת ולא ניתן לשקר הזה לעבור".

 

לדברי ח"כ אלון, "צריך ניסים גדולים כדי להצליח ויש אפשרות לנסים אם יש מסירות נפש מצידנו. אנחנו לא מקבלים את הגזירה הזאת וביחד נצליח לשנות את רוע הגזירה".

 

הרב יצחק לוי, שפרש באחרונה מהמפד"ל, אמר כי "כל בר דעת רואה את הסכנות בתכנית ההתנתקות וכך גם שר הביטחון אשר יודע שזו תכנית רעה לישראל". לדבריו, "מדינת ישראל יודעת שאם לא יהיו יהודים בחוף עזה הטרור ישתולל בכל מדינת ישראל. עבור הפלסטינים אין הבדל בין נווה דקלים לשדרות. זו תכנית שמביאה אסון".

 

ח"כ לוי הוסיף כי על המדינה השתלטה רוח של דיקטטורה והוסיף: "אנחנו לא רוצים להילחם בעם שלנו, אנחנו נעשה את זה באהבה ובדיבורים ובשכנוע". ח"כ לוי גם התייחס לדבריו של רה"מ בארה"ב שאמר כי מדינת ישראל על סף מלחמת אחים, ואמר: "אם תהיה מלחמת אחים אתה גרמתה לה, לא אנחנו".

 

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) אמר בנאומו כי "יש אלפי יהודים שלא מצליחים לישון בלילה, אשר שוכבים בלילה בעיניים פקוחות וחושבים על היום הנורא מכל". הוא סיפר כי החליט ללכת למקומות המיועדים לעקירה, דרך הערים והכפרים ואמר כי היום יצאו 10 אנשים משא-נור ומחר בבוקר הם יוצאים ממבוא דותן וכי הוא מקווה שביום רביעי יצטרפו אליהם אנשים נוספים "והם יהיו 500 אנשים שצועדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
אלון. "לשמאל יש רכש חדש"
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: אתר הכנסת
אלדד. יצעד
צילום: אתר הכנסת
מומלצים