שתף קטע נבחר

רוב חוסמי נתיבי איילון שוחררו ממעצרם

אתמול בבוקר הוארך מעצר 28 פעילי הימין שחסמו את איילון, אולם אמש החליטה המשטרה בצעד מפתיע לשחרר 21 מהם. דיון בנושא שבעת האחרים יתקיים בבוקר. במשטרה מדגישים: נגיש נגדם כתבי אישום. פרקליטם: "ההחלטה של המשטרה לשחרר את רוב החשודים הוגנת ומאידך מצביעה על תעודת עניות להחלטת בית המשפט"

בצעד מפתיע החליטו אמש (יום ב') במשטרת מרחב ירקון לשחרר 21 מ-28 העצורים שנעצרו שלשום בחסימת נתיבי איילון ליד מחלף רוקח, זאת למרות שבית המשפט האריך את מעצרם מוקדם יותר בשלושה וארבעה ימים. השבעה שנשארו במעצר ב"כלא ההתנתקות" במעשיהו יובאו הבוקר לדיון בבקשת פרקליטם בבית המשפט המחוזי לערער על החלטת המעצר.

 

פרקליטם של העצורים, עו"ד עדי קידר, אמר אמש: "ההחלטה של המשטרה לשחרר את רוב החשודים הוגנת ומאידך מצביעה על תעודת עניות להחלטת בית המשפט שאמור היה לאזן את הדברים ולבדוק את הראיות שלבסוף התברר שאין כאלו ובמשטרה שיחררו את החשודים לפני שהגיעו לעירעור בבית המשפט המחוזי".

 

אתמול בשעות הבוקר הגיעו העצורים לבית המשפט שם שופטת בית המשפט השלום, חיותה כוחן, האריכה את מעצרם של כל העצורים, 21 מהם בארבעה ימים ושבעה מהם בשלושה ימים. כמו כן הורתה להם השופטת מייד לתת טביעות אצבע ולהצטלם לאלבום המשטרתי.

 

במקביל, הגישו פרקליטי העצורים, עו"ד עדי קידר ועו"ד אורי קינן, עירעור על ההחלטה במחוזי, עירעור שהיה אמור להתברר היום בשעות הבוקר.

 

אמש בשעות הערב התבשר עו"ד קידר כי הערעור עצמו לא יתקיים ובמשטרה החליטו לשחרר את רוב העצורים אמש. "מדובר בהחלטה הוגנת של המשטרה שלאחר שסיימה את פעולות החקירה החליטה לשחרר את כל העצורים", כך אמר אמש ל- ynet עו"ד קידר בתגובה להחלטה לשחרר את מבעירי הצמיגים.

 

גורמים במשטרה הסבירו כי לאחר שהוגשה בקשה לערעור בבית המשפט המחוזי, נלקחו מהחשודים טביעות אצבע, החשודים צולמו ונבדקו הבקבוקים בהם נתגלה בנזין, לא נותרו יותר פעולות חקירה ולכן לא היה טעם להשאיר אותם במעצר מאחר ובית המשפט המחוזי לא היה מקבל את בקשת המשטרה להשאירם במעצר. לכן הוחלט לשחרר אותם כבר אמש. כך חסכו את פעולות הערעור.

 

תת ניצב אהרון עזרא, מפקד מרחב ירקון, אמר אמש ל- ynet כי למרות השיחרור בימים הקרובים יוגשו כתבי אישום כנגד כל המעורבים בחסימת נתיבי איילון.

 

גם אחיינית שרת החינוך בעצורים

 

בין העצורים היתה אורה בנימין לבנת, בתו של פעיל הימין נועם לבנת, אחיה של שרת החינוך, שהואשמה לפני כחודש בבית משפט השלום בתל אביב, בהתפרעות סמוך לכביש גהה בהפגנת ימין. כשנעצרה סירבה לבנת, בת 20, להזדהות במשטרה. אביה, נועם לבנת אמר ל-ynet בתגובה למעצר בתו: "טוב להיעצר בעד ארצנו". איש מבין העצורים לא הסכים להצטלם במשטרה או לתת טביעות אצבע. 

 

נציג המשטרה, זיו לנדאו, אמר בבית המשפט: "מדובר באירוע חמור ביותר. בשעת הלחץ בכבישים הגיעו החשודים, חסמו את הכביש בגופם וכן הבעירו צמיגים. התנהגותם מראה מסוכנות רבה, סיכון חיי אדם". 

 

לדיון אתמול בבוקר הגיעו חלק מבני משפחות העצורים, ואמם של שניים מהם, דוד ויונתן גולדפישר, אמרה לעיתונאים: "הציבור שלנו חונך, כך גם ילדיי, לתת את כולנו למען המדינה". 

 

היא הוסיפה: "הגענו למצב שהמדינה בוגדת בנו, ולכן אנחנו לא בטוחים שאנחנו רוצים להיות חלק מהמדינה. מאוד לא נוח לי לראות את ילדי מאחורי סורג ובריח, חונכנו 'לא לאלימות'. הם לא ירימו יד על שוטר או חייל, אני תמיד אומרת להם לפני שהם יוצאים 'תקחו בחשבון שתחטפו מכות', הם יודעים שיקבלו מכות ולא יוכלו להחזיר. זה חירוף הנפש שלהם. לא נרים יד ולא נפגע פיזית באף אדם".


פורסם לראשונה 11/04/2005 21:27

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
העצורים בבית המשפט
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
הצתת איילון
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
והמעצרים
צילום: אבי כהן
מומלצים