שתף קטע נבחר

נדיה מטר התלוננה במשטרה: שמאלנים איימו לרצוח אותי

"האלימות לא נמצאת אצלנו, זה מיתוס", טוענת פעילת הימין, ויש לה הוכחה: בתיבת הדואר שלה, כך היא טוענת, התקבל מכתב נאצה נגד המתנחלים ובו איום מפורש: "נירה במנהיגי המרד ככלבים שוטים". מי שלח את המכתב? "שמאלנים שהתרגלו שאם יש מתנגדים פוליטים - יורים בהם". גם ולרשטיין וקצובר קיבלו מכתבים זהים

"כשיגיע רגע האמת של ההתנתקות, והיה וייפגע מי מילדינו או מחיילי סדיר או מילואים או שוטרים או מג"ב, אתם, מקבלים מכתב זה - דמם יהיה בראשכם". כך, לטענת פעילת הימין נדיה מטר, נכתב במכתב ששוגר אליה. מטר, יו"ר ארגון "נשים בירוק", הגישה תלונה במשטרה בגין איום לרצח - וזו פתחה בחקירה. גם פנחס ולרשטיין ובני קצובר, מראשי יש"ע, קיבלו מכתבים זהים, וולרשטיין אמר כי בכוונתו להגיש תלונה במשטרה.  

 

המכתב, סיפרה נדיה מטר, הופיע במעטפה בתיבת הדואר שלה. על המעטפה נכתב: "לאחיי גיבורי התהילה". בראש המכתב עצמו הופיעה הוראה לנמען: "קיראו מכתב זה בנחת עד סופו ונסו להפנים המסר שבו".

 

במשך עמוד שלם, מספרת מטר, גולל הכותב האלמוני את שנאתו למתנחלים ואת הטענה שהם לוקחים כסף מהמדינה ונהנים מהטבות. אולם בכך לא היה די - והאיומים לא איחרו לבוא: "חלקנו חמושים, נבוא אליכם בצהרי היום או בדמי הלילה ונירה בכם 'מנהיגי המרד' כבכלבים שוטים כפי שיאה לכם, מסיתים ומדיחים. והנה לכם חומר למחשבה, ותהגו בו יומם וליל".

 

"יש מיתוס שהימין זה אנשים אלימים, אבל זה שקר, אנחנו לא אנשים אלימים אלא השמאל", אמרה מטר, שהשוותה בעבר את ראש מנהלת ההתנתקות

ל"יודנראט", בשיחה עם ynet.

 

"אני לא מתרגשת מהמכתב", אומרת מטר. "אם מישהו חושב שעל ידי איומים הוא יפסיק את הפעילות שלי, הוא טועה. אני יותר חוששת מהמעשים של ראש הממשלה".

 

אז מי שלח למטר את המכתב? אם תשאלו אותה, "מדובר כנראה באיש שחונך על ברכי השמאל הקיצוני, שברגע שיש מתנגדים פוליטים - יורים בהם. את זה למדו אנשי השמאל ממנהיגי השמאל". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
"זה מיתוס שהימין אלים". מטר
צילום: גיל יוחנן
צילום: עמית שאבי
מכתב דומה. ולרשטיין
צילום: עמית שאבי
מומלצים