שתף קטע נבחר

פונה מאחז חזון דוד, התושבים מבטיחים לחזור

כך אמר גבאי בית הכנסת במאחז חזון דוד בחברון, שפונה הלילה על-ידי החיילים. לדבריו, "בכנסת החליטו שצה"ל יחזיר את הציוד, אבל זה לא קרה". מצה"ל נמסר בתגובה: "המתנחלים הוזמנו לקחת את הציוד מהמפקדה אך לא באו"

מאחז חזון דוד בחברון פונה הלילה (יום ד') על-ידי כוחות צה"ל והמשטרה בפעם ה-25 מאז שהוקם. הכוחות הרסו את מבנה בית הכנסת במקום, והפינוי עבר ללא אירועים חריגים.

 

גבאי בית הכנסת, יעקב אייכנשטיין, אמר ל-ynet כי בכוונת המתנחלים לבנות את המקום מחדש. "זה בית הכנסת שלי. שם אני מתפלל כל יום. זה המקום היחידי בו הילדים שלי מתפללים עם אבא שלהם בליל שבת".

 

המתנחלים, שהגיעו בבוקר לתפילה בבית הכנסת, ראו שהמקום נהרס. הם קיימו תפילה במקום והבטיחו להקימו מחדש. 

 

אייכנשטיין אף הפנה אצבע מאשימה כלפי צה"ל: "מה שחמור פה זה שבמהלך השנה האחרונה נגנבו מהמאחז ספרי קודש וציוד קודש, אבל גם ציוד אחר. רק לפני שבוע קיבלנו תרומה של כיסאות ושולחן והכל נגנב. לצערי אני מאשים את צה"ל ואת אלוף הפיקוד".

 

אייכנשטיין הוסיף ואמר כי "לפני שלושה חודשים היתה ישיבה בכנסת, בוועדה לביקורת המדינה והוחלט שצה"ל מחזיר את הציוד, אך דבר לא נעשה".

 

אייכנשטיין רואה גם קשר בין פינוי המאחז לבין לתוכנית ההתנתקות: "החמור מכל הוא שכאשר צה"ל יפנה את גוש קטיף הוא פשוט יגנוב דברים, ואין אף אחד ששם קץ לדבר. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם חיילים היו נכנסים לבית של ערבי וגונבים ציוד, איזה רעש אז היה קורה".

 

מצה"ל נמסר בתגובה: "בכל הפעמים הקודמות בהן פונה המאחז נשלחו מכתבים לראשי ההתיישבות לבוא ולקחת את הציוד חזרה ממפקדת החטיבה אך הם לא עשו זאת. גם הפעם יוכלו לבוא ולקחת את הציוד שפונה אמש על-ידי החיילים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פינוי חזון דוד (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים