שתף קטע נבחר

מועצת חוף עזה: ניאבק בפינוי, מתפנים רק ביחד

בתום דיון החליטו ראשי המועצה להמשיך ולהיאבק בתוכנית הפינוי, אך אם מתפנים - "אז רק כגוש אחד". בעניין המעבר לניצנים אומר ל-ynet ראש המועצה, אבנר שמעוני: "חובתה של ממשלה לתת פתרון לפליטים, אחרי שיעקרו אותם מבתיהם. אנחנו רוצים ללכת כגוש אחד ולהישאר ביחד". בשבוע הבא ידונו נציגי המתנחלים עם שרון בתוכנית ניצנים

בדרך לפינוי: מועצת חוף עזה התכנסה שלשום והחליטה להמשיך ולהיאבק בתוכנית ההתנתקות, אולם במידה ותוכנית ההתנתקות תצא לפועל הם מבקשים לעבור כגוש אחד לאזור ניצנים. כבר לקראת הפגישה עם ראש הממשלה בשבוע שעבר, אמרו נציגי המתנחלים כי "אם אמנם תצא תוכניתו הרעה של שרון לפועל, על תושבי הגוש לעבור כאיש אחד לאזור ניצנים". 

 

הבוקר (יום ה') אמרו ל-ynet ראשי המועצה כי החליטו כי שאם נגזר עליהם לעזוב את בתיהם, "אז יש לעבור ביחד". עוד הוחלט בישיבה של המועצה כי הם מחזקים את הפעילות של הפורום המשפטי שפועל במטרה להכניס שינויים בחוק הפיצויים .

 

בשבוע הבא אמורים נציגי המתנחלים להיפגש עם ראש הממשלה שרון ולדון איתו בהצעה לעבור כגוש אחד אל חולות ניצנים. כזכור, בפגישה שהתקיימה לפני כשבוע בין ראש הממשלה ל-12 נציגים מההתנחלויות בגוש קטיף, במשרד רה"מ בירושלים, הוחלט להקים צוותי עבודה משותפים בתיאום עם משרדי הממשלה, על מנת לאמוד מקרוב אחר הבעיות שיהיו למתנחלים במסגרת תוכנית ההתנתקות.

 

בישיבת מועצת חוף עזה שהתקיימה שלשום, הוחלט מצד אחד להמשיך את המאבק בתוכנית הפינוי, אך מצד שני - אם נגזרה עליהם ההחלטה והם יצטרכו לעזוב את בתיהם, אז יש לעבור כגוש אחד. ראש המועצת האזורית חוף עזה, אבנר שמעוני, אמר הבוקר ל-ynet כי "בישיבה של מליאת המועצה הוחלט להתאחד תחת המאבק. החלטנו להמשיך להיאבק ולדרוש להישאר בגוש קטיף. עם זאת, אנחנו מחזקים את הפעילות של פורום המשפטנים של ארץ ישראל, שפועל בימים אלה  להכניס שינויים משמעותיים לתיקון החוק פינוי-פיצוי".

 

בעניין המעבר לניצנים אמר שמעוני: "חובתה של ממשלה לתת לפליטים פתרונות, ולדאוג לאן מעבירים אותם אחרי שיעקרו אותם מבתיהם. אנחנו רוצים להישאר ביחד".

 

יש לציין כי כבר ערב פגישתם של 12 המתנחלים עם ראש הממשלה הוציאה חוף עזה הודעה ובה ציינה כי המאבק נגד תוכנית העקירה נמשך, "אבל אם נגזר על התושבים לעזוב את בתיהם אז יש לעשות זאת ביחד".

 

בפגישה הוחלט להקים צוותי עבודה משותפים של ראש הממשלה עם נציגים של המתנחלים, שינסו לפתור את הבעיות של המתנחלים שמינהלת ההתנתקות בראשות יונתן בשיא - לתחושתם של המתנחלים - לא מצליחה לפתור. בלשכת ראש הממשלה מדגישים, כי במקביל תמשיך המינהלת בפעולתה הרגילה. לדבריהם, צוותי העבודה שהוקמו לא נועדו לעקוף את המינהלת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמעוני. "לדאוג לפליטים"
באדיבות החברה להגנת הטבע
חולות ניצנים
באדיבות החברה להגנת הטבע
מומלצים