שתף קטע נבחר

בן גביר מתלונן: שוטר הרביץ לי

פעיל הימין הקיצוני, איתמר בן גביר, טוען כי השוטר שעצר אותו בחברון היכה אותו כל הדרך לבית המעצר ואמר לו: "אני אלמד אותך לקח, אני אחנך אותך, פעם אחת ולתמיד תלמד מה זה המשטרה". בן גביר הגיש תלונה במשטרה

"אני אלמד אותך לקח על כל התביעות האזרחיות שלך, אני אחנך אותך, פעם אחת ולתמיד תלמד מה זה המשטרה". כך אמר, לדברי פעיל הימין הקיצוני איתמר בן גביר, קצין ממשטרת מרחב חברון לפני שהחל להכות אותו. בן גביר הגיש תלונה במשטרת מרחב חברון שהועברה למח"ש.

 

אתמול סייר בחברון היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. במהלך הסיור התקהלו סביבו פעילי ימין, ביניהם בן גביר וברוך מרזל וקראו לעברו קריאות איום וגנאי. בן גביר ומרזל נעצרו והועברו לחקירה ומזוז המשיך בסיורו כרגיל.

 

בן גביר סיפר הבוקר על מה שקרה מהרגע שהוא נעצר. "השוטרים קיבלו הוראה לגרור אותי ולעצור אותי. אחד השוטרים תפס אותי. אמרתי לו שאני אתבע אותו תביעה אזרחית כי זה מעצר בלתי חוקי. ואז הוא הכניס אותי בכוח לניידת ואמר לי 'אני אלמד אותך לקח על כל התביעות האזרחיות שלך. אני אחנך אותך, פעם אחת ולתמיד תלמד מה זה המשטרה'. ואז הוא התחיל להכות אותי, נתן לי אגרופים בצלעות, בעט בי, הידק את האזיקים עד הסוף ומשך אותי אליו".

 

לדברי בן גביר, השוטר המשיך להכות אותו כל הדרך לתחנת המשטרה בחברון. שם ביקש לראות חובש, אך רק לאחר שעתיים במעצר הגיע חובש ובדק אותו, נתן לו כדורים ואז החל בן גביר להקיא.

 

בסופו של דבר שוחררו בן גביר ומרזל ללא תנאים מגבילים. מתחנת המשטרה נסע בן גביר למרפאת קריית ארבע, שם אושפז עד 4:00 לפנות בוקר. "קיבלתי כדורים, עברתי צילומים והרופאים חבשו לי את היד. זו שערוריה. כנראה שחוץ ממעצרים הגיע גם תור האלימות והמכות כדי לסתום לנו את הפה, אבל זה לא יעזור להם, אני אמשיך לפעול ולצעוק ואני מציע לבכירי מערכת אכיפת החוק ללמוד חופש ביטוי מהו".

 

בן גביר הגיש תלונה במשטרת מרחב חברון וזו הועברה למח"ש. ממשטרת מחוז ש"י נמסר בתגובה כי יש לפנות למח"ש בנושא. לא נמסרה תגובה ממח"ש עד למועד פרסום הידיעה. 

 

בשבוע הבא מתכוון בן גביר להגיש תביעה אזרחית נגד אותו השוטר והמשטרה על סך 100 אלף שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
לא יסתמו לנו את הפה. בן גביר
צילום: טל כהן
מומלצים