שתף קטע נבחר

גוש קטיף: משפחה ראשונה קיבלה כספי פיצויים

במינהלת ההתנתקות אומרים כי עשרות פניות של תושבים המיועדים לפינוי התקבלו בימים האחרונים והן יועברו בקרוב לוועדת הזכאות. הוועדה התכנסה לפני 10 ימים ואז התברר: רק 8 פניות התקבלו בוועדה

משפחה ראשונה מגוש קטיף המיועדת לפינוי במסגרת תוכנית ההתנתקות קיבלה את כספי הפיצויים. במינהלת סל"ע סירבו לפרט מי היא המשפחה שקיבלה את הכספים בשבוע שעבר.

 

 

במינהלת ההתנתקות אומרים היום (ה') ל-ynet כי עשרות פניות של תושבים המיועדים לפינוי התקבלו בימים האחרונים במינהלת והן יועברו בקרוב לוועדת הזכאות, שתבחן את זכאותן של המשפחות הפונות לקבלת פיצויים. במנהלת סל"ע מצפים לעוד מאות פניות, ואומרים כי עורכי דין שמייצגים את התושבים מרכזים בימים אלה פניות רבות שיוגשו בקרוב.

 

"אפילו ליללות מיאו של חתולי רחוב מתייחסים בגוש קטיף יותר ברצינות מאשר לדבריו של בשיא", כך אמר בתגובה דובר מועצת חוף עזה, ערן שטרנברג.

 

בעקבות דבריו של בשיא אומר בצהריים שטרנברג: "בקצב קבוע של אחת לשבוע יוצא ה'ספינר'– בשיא, שנכשל באופן מוחלט בתפקידו עם כותרת כזאת או אחרת. אנו זוכרים לאחרונה את 'שמונה מאות המשפחות שחתמו' שהתברר כשקר מוחלט. לא מכבודי כלל להתייחס לטענות האיש, אפילו ליללות מיאו של חתול רחוב מתייחסים בגוש קטיף יותר ברצינות מאשר לדבריו של בשיא".

 

הפיצויים: 75% מייד, 25% - עם הפינוי

 

מי שעוזב את ביתו מיידית מקבל את מלוא סכום הפיצויים ואולם מי שמסיבות שונות נותר ביישובו מקבל 75% מהסכום כדי שיוכל להתחיל להתארגן ולמצוא בית חדש ואילו את היתרה – 25% - מקבל ביום שבו הוא עוזב את ביתו ואת השטח המיועד לפינוי.

 

משפחות נוספות יקבלו פיצויים בקרוב לאחר שוועדת הזכאות אישרה את זכאותן לפיצויים. בשל הפרוצדורה הטכנית, ישנו פער של מספר ימים בין אישור הזכאות לבין קבלת הפיצוי.

 

וועדת הזכאות לפיצוי המתנחלים התכנסה לפני 10 ימים לדיון ראשון במתן הפיצוי למפוני תוכנית ההתנתקות. על הפרק: שמונה פניות בלבד שהוגשו לוועדה. מתברר כי התבטאותו של יושב ראש מינהלת הההתנתקות, לפיה יש כ-200 פניות , היתה רק בגדר הערכה לקראת הבאות. 

 

ועדת הזכאות אמורה לקבוע את זכאותם של המתנחלים לפיצוי. ההליך לבחינת הזכאות מתבצע באמצעות השוואת הנתונים בפניות המתנחלים לנתונים הקיימים אצל הוועדה. יו"ר הוועדה הוא משפטן שמונה על ידי שרת המשפטים, ציפי לבני. חבר נוסף הוא יו"ר מינהלת ההתנתקות, יונתן בשיא או נציג מטעמו, חבר אחר הוא חשב המינהלת. כמו כן יושב בוועדה נציג ציבור.

 

הוועדה מצליבה את נתוני המשפחות עם האישורים שצירפה כל משפחה לבקשת הזכאות לפיצויים, ומחשבת בפועל מה גובה הפיצויים לה זכאית כל משפחה ומשפחה שפנתה לוועדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
בשיא
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: צפריר אביוב
התנחלות בכפר דרום
צילום: צפריר אביוב
מומלצים