שתף קטע נבחר

פינס: העברת הכסף למועצות הדתיות - שוד לאור היום

השר מחה על כוונת ראש הממשלה להעביר 50 מיליון שקל מתקציב משרדו לעובדי המועצות הדתיות לקראת הפסח. פינס: "הכסף נועד למינויים פוליטיים במועצות". דבריו העלו את חמת סגניתו, רוחמה אברהם, שקובעת: "אני דורשת מרה"מ ומשר הפנים להעביר את המשכורות עד ליום שני"

שר הפנים, אופיר פינס, התלונן היום (ה'), בישיבת "שרינו מורחבת" שהתקיימה בנצרת עלית, כי ראש הממשלה מבקש להעביר חמישים מיליון שקל מתקציב משרדו לטובת עובדי המועצות הדתיות לקראת הפסח. לדברי פינס, "מדובר בשוד לאור היום ובהעברת תקציב שנועדה למינויים פוליטיים במועצות הדתיות". שר הפנים ביקש כי המשנה לרה"מ שמעון פרס יפעל כדי להוריד את הנושא מסדר יומה של הממשלה ביום ראשון הקרוב. 

 

דבריו של השר העלו את חמתה של סגניתו, ח"כ רוחמה אברהם, שאמרה בתגובה: "על ממשלת ישראל להתעלות מעל שיקולים פוליטיים קטנוניים ולמצוא את מקורות המימון למשכורות עובדי המועצות הדתיות. הכנות לחג הפסח נערכות לפחות שבוע בטרם החג ולא ייתכן ששרי הממשלה יתווכחו בינם לבין עצמם על גבם של העובדים. את המשפחות לא מעניין מהיכן יגיעו המשכורות. אני דורשת מראש הממשלה ומשר הפנים להעביר את המשכורות עד ליום שני".

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי "משרד הפנים מתוקף תפקידו אמור לחייב את הרשויות המקומיות לשלם את חובן למועצות הדתיות בהתאם לחוק. הסיבה היחידה לכך שעובדי המועצות הדתיות אינם מקבלים את שכרם היא שהרשויות המקומיות אינן מעבירות את חלקן במימון מערכת שירותי הדת. אם שר הפנים היה מפעיל את סמכותו הרי שהנושא היה נפתר ממזמן".

 

ישיבת "שרינו"

 

המשנה לראש הממשלה שמעון פרס, סקר בפני השרים בישיבה את הבעיות הקשות הניצבות בפני יישובי הגליל. מוקד הדיון היה החלטת מפלגת העבודה "להתנתק - לטובת חיזוק הנגב והגליל".

 

השר פרס אמר כי "יש לשנות את סדר העדיפות הלאומית לאור היציאה מעזה. יש להשקיע בנגב ובגליל כמיליארד דולר כדי להדביק את הפיגור של האוצר שנוצר במשך שנים". לדבריו, הכסף יגיע מסיוע מחו"ל ועל כך שוחח עם גורמים שונים בארה"ב.

 

השר פרס הוסיף כי "לאחרונה אנחנו עדים לירידה ניכרת בתרומות ובמגבית וצריך לעורר רוח חדשה. צריך הון פיסי וחזוני כדי להציל את הגליל. יש לפתח את תשתיות הרכבת והכבישים, להקים מרכז להשכלה גבוהה ולפתח מקומות עבודה חדשים על ידי פיתוח התיירות".

 

פרס: מפלגת העבודה - בעלייה

 

בעניין הפוליטי אמר המשנה לרה"מ כי "מפלגת העבודה היא המפלגה היחידה שנמצאת במגמת עלייה והדבר נובע מעמדתה בעד פינוי רצועת עזה מבלי "מסחרה ומבלי עסקאות".

 

יו"ר הסיעה, ח"כ איתן כבל, אמר בדיון כי "דעתה של מפלגת העבודה אינה נוחה כלל מנושא ניצנים כי היוזמה של רה"מ פגעה במשא ומתן המתקדם בין הממשלה למפונים שנועד לתת פתרונות חיזוק ליישובים קיימים באזור".

 

שר נוסף בעבודה אמר כי ההחלטה של חלק מראשי המועצות ביישובי גוש קטיף לעבור לניצנים נובעת ממניעים פוליטיים.

 

יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, תקף בחריפות את שרי מפלגת העבודה המתנגדים לתוכנית ניצנים ואמר כי הם "בעלי לב אבן השמחים לאידם של המתיישבים ומעוניינים בהשפלתם ובהרס עתידם משיקולים פוליטיים " 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
פינס. "שוד לאור היום"
צילום: גבי מנשה
צילום: חן מיקא
אברהם. דורשת משכורות
צילום: חן מיקא
מומלצים