שתף קטע נבחר

ח"כ ברכה "קפץ" לישיבה עם חמאס וג'יהאד

בישיבת ארגונים פלסטינים שהתקיימה בעזה למען שחרור האסירים נטל חלק גם סגן יו"ר הכנסת, ח"כ מוחמד ברכה מחד"ש, שהצטרף לדברי החמאס והג'יהאד האיסלאמי: "לא יהיה פתרון לסכסוך ללא פתרון צודק של סוגיית האסירים". ברכה: לא השתתפי בפאנל בו דיברו על המשך המאבק נגד ישראל

חבר הכנסת מוחמד ברכה (חד"ש), השתתף היום (ה') בישיבה בעזה למען שחרור אסירים פלסטינים. בישיבה השתתפו נציגי כל הארגונים הפלסטינים, וביניהם נציגי החמאס והג'יהאד האסלאמי, שהודיעו כי ללא שחרור האסירים הם ימשיכו להילחם בישראל.

 

השייח' איסמעיל הנייה, מראשי החמאס אמר כי ארגונו וכל הארגונים הפלסטיניים לא ישקטו ללא שחרורם של האסירים הפלסטינים. הנייה ודוברים אחרים הבטיחו להמשיך במאבק נגד ישראל עד שחרור כל האסירים. עם זאת, ברכה סיפר כי לא השתתף בפאנל בו דיבר הנייה. בהמשך תקף ברכה קשות אף הוא את מדיניותה של ישראל בסוגיית האסירים וקרא לשחרורם.

 

בשיחה עם ynet אמר ברכה, כי נציגי החמאס והג'יהאד השתתפו בישיבה ככל ארגון פלסטיני אחר. "הוזמנתי לכנס על-ידי המשרד לענייני אסירים ברשות הפלסטינית, ולכבוד הוא לי להשתתף יחד עם כל הארגונים הפלסטיניים בכנס הזה למען הסוגיה הצודקת של האסירים". לדבריו, הוא אינו מתנצל על שום פגישה עם שום גורם פלסטיני, ואמר כי גם בפגישה הזו ציין כי אין להתייחס לרגיעה כתכתיב ישראלי, כיוון שמדובר באינטרס פלסטיני.

 

בהתייחסו לדברים שאמרו נציגי החמאס, אמר ברכה: "לא מעניין אותי מה הם אמרו, אני אומר כי לא יהיה פתרון לסכסוך ללא פתרון צודק של סוגיית האסירים. על ישראל לדעת כי לא יושג פתרון צודק ולא תימשך הרגיעה על ידי מדיניות התכתיבים של ישראל". הח"כ הישראלי שב והדגיש כי עמדתו בנוגע לאסירים הפלסטינים אינה חדשה והיא נוגדת את מדיניות המעצרים של ישראל.

 

ברכה הסביר, כי את הדברים שאמר בעזה הוא נושא מעל כל במה, כולל מעל במת הכנסת. "אם ישראל רוצה להביא לשיפור אמיתי במצב ובאווירה, עליה להבין כי סוגיית האסירים היא אחת הסוגיות הכואבות ביותר והמרכזיות ביותר בחייו של העם הפלסטיני וללא שחרורם של אותם אלפי אסירים, לא יהיה ניתן להגיע לפתרון צודק של הבעיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
ברכה. תקף את מדיניות ישראל
אתר הכנסת
צילום: רויטרס
הנייה. להמשיך במאבק למען האסירים
צילום: רויטרס
צילום: איי אף פי
אסירים פלסטינים. הארגונים לא יירגעו ללא שחרור
צילום: איי אף פי
מומלצים