שתף קטע נבחר

ביילין: לשריין לשריד את המקום השני במפלגה

יו"ר מפלגת יחד, יוסי ביילין, קרא לשריין את המקום השני ליריבו - שותפו לדרך, יו"ר מרצ לשעבר, יוסי שריד. גלאון ווילן: שריד הוא האחרון שזקוק לשריון. רן כהן: הבחירות למוסדות התנועה יתקיימו באופן דמוקרטי. ואילו שריד אמר: עדיין מוקדם מדי לחשוב על כך

הבחירות עדיין לא נראות באופק, אבל יו"ר יחד, ד"ר יוסי ביילין, הפתיע את שומעיו הבוקר (שבת) כשהציע לשריין את המקום השני ברשימה ללא אחר מאשר יריבו הוותיק, ח"כ יוסי שריד.

 

ביילין, שדיבר במסגרת שבתרבות בגבעתיים, אמר כי בכוונתו להציע לוועידת המפלגה לשריין את המקום השני ברשימת יח"ד לכנסת לשריד, מבלי שיצטרך לעמוד לבחירה. "שריד הוא אחד המנהיגים החשובים של השמאל בישראל בדור האחרון", הסביר ביילין, "וגם אם קיימות לעתים מחלוקות בינינו, אני לא מוכן לוותר על תרומתו".

 

בסביבתו של ביילין הסבירו שקיבל את ההחלטה לאחר שוועידת יחד החליטה, כי ח"כים ותיקים שמכהנים שמונה שנים בכנסת יצטרכו לקבל לפחות שישים אחוז מקולות הבוחרים בבחירות הפנימיות הבאות.

 

מקורביו של יו"ר יחד הסבירו: "ביילין חושב שההחלטה יכולה להביא לכך ששריד יישאר מחוץ לרשימה וזה דבר שהוא לא רוצה. מאז שהתקבלה ההחלטה הזו בוועידה, הוא חשב מה לעשות, ולכן הסביר שבכוונתו לפעול לשריונו של שריד. זו תופעה מקובלת גם במפלגות אחרות, ונהוג לשריין אנשים במקום השני".

 

כהן, וילן וגלאון מתנגדים

 

שריד אמר ל–ynet בתגובה לדברים, כי הוא לא פוסל את ההצעה, אך הבהיר: "טרם החלטתי מה בכוונתי לעשות בקדנציה הבאה, ולכן עוד מוקדם מדי. שמעתי על ההצעה של ביילין בדיוק כמו כל השאר, באמצעות התקשורת. אני מניח שעוד נדבר על זה. בכל מקרה, אני עוד לא יודע מה אעשה. הבחירות עדיין רחוקות".

 

הרוחות ביחד סוערות מאז פרסום דבריו של ביילין. ח"כ זהבה גלאון ואבשלום וילן פרסמו הודעה בה הביעו תמיהה על דבריו של ביילין, ואף רמזו באופן בוטה על הצורך לקיים בחירות חדשות לראשות המפלגה, לפני שיתקיימו בחירות כלליות.

 

לטענתם, זהו "עיתוי מוזר לשמוע את דבריו של ביילין. שריד במעמדו הוא האחרון שזקוק לשריונים אישיים. כאשר יתקרבו הבחירות, יצטרכו מוסדות יחד לדון בבחירות לראש הרשימה והרכבה לכנסת".

 

ח"כ רן כהן, שהתמודד מול ביילין על ראשות המפלגה, מתח גם הוא ביקורת על דבריו: "יחד היא תנועה דמוקרטית, שבה כל התפקידים יבחרו באופן דמוקרטי על-ידי מוסדות התנועה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
ביילין. לשריין
צילום: אורי פורת
צילום: תומריקו
שריד. מוקדם מדי
צילום: תומריקו
צילום: זום 77
גלאון. אין צורך בשריון
צילום: זום 77
צילום: ג'רמי פלדמן
כהן. מפלגה דמוקרטית
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים