שתף קטע נבחר

כיתוב על שטר כסף: מתארגנים לרצח רה"מ

קופאית בחנות במלון המלך דוד בירושלים הופתעה לגלות את כתובת הנאצה על שטר של 20 שקלים ועליו נכתב: "מתגבשת קבוצה לרצוח את ראש הממשלה ובני משפחתו. נא ליצור קשר...". היא הזעיקה מיד את המשטרה שפתחה בחקירה

סיסמאות נאצה לא רק על קירות, מצבות ודגלים: שטר של עשרים שקלים ועליו הכתובת: "מתגבשת קבוצה לרצוח את ראש הממשלה ובני משפחתו", נמצא היום (יום א') בחנות דראג-סטור במלון המלך דוד בירושלים.

 

קופאית שעובדת בחנות המלון הבחינה בשטר בעת שספרה את הכסף בקופה. בהמשך הציטוט נכתב "נא צרו קשר עם..." (מספר הטלפון היה מחוק). עובדי החנות פנו מייד למשטרת מחוז ירושלים. השוטרים שהגיעו למקום לקחו את השטר לבדיקה ופתחו בחקירה.

 

מהמשטרה נמסר כי הם מתייחסים לתקרית בחומרה רבה וכי לפי שעה אין להם קצה חוט בפרשה ולא נעצרו כלל חשודים.

 

חוקרי המשטרה סיפרו כי לפני כארבעה חודשים נמצא שטר דומה שגם עליו נכתב: "מתגבשת קבוצה לרצוח את ראש הממשלה ובני משפחתו". על אותו שטר כן הופיע מספר טלפון. לאחר בדיקה התברר כי מדובר בטלפון של רב ומי שכתב את השטר היה תלמיד ישיבה שרצה לנקום בו. עדיין לא ברור אם מדובר באותו אדם או במקרה שונה.

 

לאחרונה התרבו המקרים של ריסוס כתובות נאצה על קברות גדולי האומה וכן כתובות איום והסתה נגד ראש הממשלה, אריאל שרון.

 

בתקופה האחרונה התרבו המקרים של ריסוס כתובות נאצה נגד ראש הממשלה וכן על קברות גדולי האומה. באחד המקרים רוססה כתובת על האנדרטה לזכר יצחק רבין ובמקרה נוסף כתובת על קברו של דוד בן גוריון.

 

לפני כחודשיים רוססה בירושלים, ברחוב חטיבת הראל, בין השכונות בר-אילן לרמת אשכול, כתובת הנאצה, "אריק, היטלר גאה בך". באותם ימים גם ריססו אלמונים כתובות נאצה בגן הפעמון בירושלים נגד שרון, בהן נכתב בין היתר: "שרון, מחכה לך מכונית עם 300 ק"ג חומר נפץ" ו-"רבין מחכה לך, אפילו לילי כבר לא".

 

לאחרונה השלים משרד המשפטים את הכנת הצעת החוק לתיקון חוק ההסתה והוא יובא לאישור ועדת השרים לענייני חקיקה. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, אמר בהתייחס לחוק כי הוא מאמין שמרבית הקריאות הנשמעות כיום בחברה לא יהוו קריאה ישירה לעשיית מעשה אלימות, "אבל יש מסר חברתי חשוב, שאמירה כזו אינה לגיטימית".

 

"אותי מטרידה יותר התחושה, איך ייתכן שמישהו אומר לרצוח את ראש הממשלה? לאנשים קשה לחיות עם האווירה הזאת, עם השיח הציבורי האלים הזה. יש פה גם עניין של כבוד האדם. ראש ממשלה לא צריך לקרוא על הקיר 'לילי מחכה לך'. האם זה מייצג את חופש הביטוי של מדינת ישראל, שבו היא מתגאה מול אירופה וארצות הברית"?, שאל מזוז. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השטר עם כתובת הנאצה
צילום: גיל יוחנן
צילום: עיריית תל אביב
גרפיטי על האנדרטה לזכר רבין
צילום: עיריית תל אביב
צילום: עיריית ת"א
גרפיטי על דגל ישראל ליד אנדרטת רבין בכיכר בת"א
צילום: עיריית ת"א
מומלצים