שתף קטע נבחר

נתניהו: אל תביאו את הצבא המצרי לגבול

שר האוצר, בנימין נתניהו, אמר לכתבים בלשכתו: "זה רעיון לא טוב להביא צבא מצרי לגבול ישראל-מצרים. אסור לשנות את הסכם השלום עם מצרים". הוא גם הבהיר שאסור לבצע התנתקות נוספת: "בשלב הראשון אנחנו מתקפלים בגלל הטרור מלבנון, אחר כך מעזה ומצפון השומרון, ואז תהיה התנתקות נוספת?"

שר האוצר, בנימין נתניהו, הזהיר הערב (יום א') מפני הבאת חיילים מצרים לאזור הגבול בציר פילדלפי. "זה רעיון לא טוב להביא צבא מצרי לגבול ישראל-מצרים. צריך לשמור על הסכם השלום עם מצרים כפי שהוא ולא לשנותו", אמר נתניהו בשיחה עם כתבים בלשכתו.

 

 

 

לדברי נתניהו, "הצבת כוח מצרי בציר פילדלפי, משמעותו שצבא מצרי ייצטרך להרוג וליהרג עבורנו". שר האוצר ניצל את ההזדמנות ועקץ את ראש הממשלה, אריאל שרון, בעקבות הפרסומים על כוונתו לבצע תוכנית התנתקות נוספת: "שמעתי את הכחשתו של ראש הממשלה לגבי ההתנתקות השניה. ההכחשה הזאת חשובה מאוד.

 

"זה מאוד לא רצוי לבצע התנתקות חד-צדדית נוספת. מה הצעד השני יכול להבין מזה? בשלב הראשון אנחנו מתקפלים בגלל הטרור מלבנון, אחר כך מעזה ומצפון השומרון, ואז תהיה התנתקות נוספת?".

 

שר האוצר התייחס למשבר בבנקים: "בניגוד לטענות העובדים בבנקים, לא יהיו פיטורים אלא תהיה התרחבות של הפעילות בתחום קופות הגמל, קרנות ההשתלמות והביטוחים, שכן חברות הביטוח יתחילו לשווק קופות גמל והשתלמות, והבנקים יעסקו בביטוח. זה ירחיב את הפעילות בתחום".

 

שרון: לא תהיה התנתקות ב'

  

הבוקר, בפתח ישיבת הממשלה, סקר שרון בפני השרים את תוצאות הנסיעה שלו לארה"ב והכחיש בקולו ובאופן נחרץ את הפרסומים אודות תוכנית "התנתקות שנייה".

  

שרון הוסיף כי "אני רוצה להתייחס לפרסומים בסוף השבוע בתקשורת הישראלית, לפיהם אחרי תוכנית ההתנתקות מתכוונת ישראל ליישם תוכנית התנתקות נוספת ביהודה ושומרון", אמר שרון, "אני רוצה להכחיש פרסומים אלה. אני רוצה להדגיש שהנושא אפילו לא הוזכר בפגישותיי בארה"ב".

  

"הבהרתי לנשיא כי עמדת ישראל היא שהתוכנית המדינית היחידה הקיימת היא מפת הדרכים", אמר שרון, "לאחר שיתמלאו התנאים ליישומה, ובראשם מלחמה אמיתית של הפלסטינים בטרור, פירוק תשתיותיו וביצוע רפורמות מקיפות - רק אז יהיה ניתן להתקדם במפת הדרכים. סוגיות הסדר הקבע יידונו רק בשלב השלישי שלה".

  

ראש הממשלה הוסיף, כי הוא התרשם שעמדת ארה"ב בנושאים אלה לא השתנתה. לדבריו, בנושא ההתנחלויות, "חזרו האמריקנים על עמדתם המסורתית של ארה"ב מאז תחילת מפעל ההתיישבות". 

 

צילומי ynet חשפו בשבוע שעבר כי "רצועת הביטחון" הדרומית של מדינת ישראל מוקמת בימים אלה בדרום רצועת עזה. בעוד שלושה חודשים, כשיחל ביצוע תוכנית ההתנתקות, יקבל ציר פילדפי - צינור החמצן של ארגוני הטרור להברחת אמצעי לחימה והמקום האלים ביותר בשטחים - פנים חדשות.

 

תוקם חומה לאורך כל השטח ממעבר רפיח ועד הים, כלומר תהיה חציצה מלאה בין השטח הפלסטיני לגבול המצרי - מה שיוביל ממצב שבו השטח היה פרוץ ולא מוגדר, למצב חדש של מעין "רצועת ביטחון", שרוחבה בין 60 ל-100 מטר.

 

החומה גורמת כבר כיום לירידה משמעותית, אולי אפילו מוחלטת, בניסיונות הברחת הנשק מעל הגדר. "ברור שמדובר במכשול רציני שיפגע בכל מערכת ההברחות, ומי שעומד מאחורה מבין זאת, אנו נתקלים לא מעט בניסיונות לפגוע בכוחות שעובדים על החומה, ובמקרים רבים של ילדים שנשלחים עד לחומות על מנת לבדוק את השטח ולדווח לשולחיהם", אומר הקצין הבכיר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נתניהו מזהיר
צילום: רויטרס
צילום: חנן גרינברג
ציר פילדלפי
צילום: חנן גרינברג
מומלצים