שתף קטע נבחר

הבוקר: ועדת השרים תדון בדחיית ההתנתקות

ועדת השרים המצומצמת בראשותו של שרון תתכנס הבוקר כדי לדון באפשרות דחייתה של תוכנית ההתנתקות בשל ימי "בין המיצרים". זאת, בפעם השנייה, אחרי שכבר נדחתה בעבר בחמישה ימים. במערכת הפוליטית שאלו רבים כיצד איש לא שם לב לתאריכים הבעייתיים

ההתנתקות תדחה? ועדת השרים המצומצמת בראשות ראש הממשלה, אריאל שרון, הדנה ביישובם מחדש של מתיישבי גוש קטיף, תתכנס הבוקר (יום ג'), כדי לדון, בין היתר, באפשרות דחיית הנסיגה מרצועת עזה - בשל ימי "בין המיצרים".

 

הוועדה, שהוקמה ביום ראשון בישיבת הממשלה השבועית, מתכנסת הבוקר לראשונה כדי לנסות ולקדם את הפרוייקטים הנוגעים לישובם מחדש של המתנחלים מגוש קטיף. בישיבה יציגו חלק משרי הממשלה את התוכניות של משרדיהם ואת ההתקדמות שהושגה עד כה בעבודות המטה. בין היתר יציג שר החקלאות, ישראל כץ, מפה מפורטת של השטחים החקלאיים הפנויים שאליהם יוכלו לעבור חקלאי גוש קטיף.

 

כץ יציג בפני השרים גם את תוכנית פלמחים שנחשפה השבוע ב-ynet. בנוסף, תדון ועדת השרים באפשרות דחיית הפינוי מגוש קטיף, אולם נראה כי ההחלטה בעניין לא תיפול מחר, שכן בלשכת שרון אומרים שהוועדה אינה מוסמכת להחליט בנושא. "צריך לעשות הכל כדי להקל על התושבים", אמר אתמול שרון בשיחה עם כתבים ברכבת בדרכו מאשקלון לירושלים. "אלה ימים קשים, ואני חושב שצריך לעשות מאמץ להקל, לעבור את המשבר הקשה".

 

גם השר חיים רמון הודיע אמש כי הוא תומך בדחיית הפינוי. לדבריו, "יש לבצע את הדחייה בתיאום עם הצבא כך שבכל מקרה ההתנתקות תסתיים שבוע לפני ראש השנה. לא זו בלבד שתקופת בין המיצרים מפריעה להתנתקות אלא גם העובדה שההכנות למציאת דיור חלופי למתנחלים עדיין בפיגור וכן התיאום עם הפלסטינים טרם החל. אי לכך, דחייה תהיה במקום".

 

"כיצד איש לא שם לב לתאריכים?"

 

על אף הדיון שיתקיים הבוקר, ועדת השרים אינה מוסמכת לקבל הכרעה בענין דחיית ההתנתקות. עדיין לא ברור אם מספיק ששרון עמו יכריע בעניין, וזאת כפי שהוא קבע בדחיית המועד הנוכחי (מה-20 ל-25 בחודש יולי, בשל צום ומשחקי המכביה), או שמא צריכה הממשלה כולה להתכנס ולקבל החלטה בעניין.

 

כך או אחרת, השאלה הגדולה שנשאלה במסדרונות המערכת הפוליטית במהלך יום האתמול, לאחר שהתגלה כי ראש מינהלת ההתנקות, יונתן בשיא, הציע לשרון לדחות את הפינוי בשל ימי "בין המיצרים" היתה כיצד זה איש לא שם לב, לכאורה, לתאריכים הבעייתיים.

 

בלשכת ראש הממשלה דחו את הטענות ואמרו: "זו לא הפעם הראשונה שהנושא הזה עולה לכותרות. ידענו שיש בעיה עם התאריכים, אבל בהתייעצות עם כל הגורמים בעבר התברר כי למתיישבים חשוב מאוד שהילדים יוכלו ללכת לבית הספר ב-1 בספטמבר. לכן, הוחלט לקבוע את העניין למועד הזה. מאוחר יותר, בא בשיא ואמר שהרבה מאוד אנשים מתלוננים על מועד. בשל כך, נקיים התייעצויות עם גורמים בצה"ל, נשקול את הדברים ונקבל החלטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. עוד פגישה
צילום: רויטרס
צילום: חיים זיו
השר כץ. יציג את תוכנית פלמחים
צילום: חיים זיו
שאול גולן
השר רמון. תומך בדחיית ההתנתקות
שאול גולן
מומלצים