שתף קטע נבחר

חינוך אחרי ההתנתקות: לבנת תבקר בגוש קטיף

אנשי משרד החינוך בליווי השרה ומנכ"לית משרדה יגיעו לגוש כדי לתת מענה לשאלות התושבים. במשרד החינוך נערכים לשני תרחישים אפשריים: התנתקות מוקדמת, אז יישקלו הקלות בבחינות הבגרות, או התנתקות מאוחרת, שתשפיע על ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים

שרת החינוך לימור לבנת, מנכ"לית משרדה רונית תירוש, וצוות מקצועי של המשרד ייפגשו לאחר חופשת הפסח עם הנהגת גוש קטיף כדי לדון בבעיות החינוך המתעוררות בשטח. מטרת הפגישה היא לתת מענה ופתרונות לשאלות רבות שמעלים המתיישבים בגוש. הפגישה תנסה גם להבטיח רצף סדיר של לימודים לתלמידי הגוש באם מועד ההתנתקות יגלוש אל מעבר ל-1 בספטמבר - מועד תחילת שנת הלימודים.

 

 

 

הצוות המקצועי שיתלווה למפגש יכלול את מנהלת מחוז דרום במשרד החינוך, עמירה חיים, את נציגי אגף השירות הפסיכולוגי, ואת נציגי אגף הבחינות במשרד החינוך.

 

שני תרחישים אפשריים עומדים לנגד עיניהם של אנשי משרד החינוך לקראת ההתנתקות: האחד – מועד הפינוי יישאר בתחילת יולי ועשוי להתנגש עם מועדי בחינות הבגרות בקיץ. במקרה כזה ישקלו במשרד להעניק הקלות בבגרות לנבחנים. במקביל, כפי שכבר דווח ב-ynet לפני כחודש, הוקם מרכז בחינות חלופי בעיר אשקלון שיוכל לשמש את הנבחנים.

 

התרחיש השני שנשקל במשרד הוא דחיית מועד ההתנתקות לאמצע חודש אוגוסט - תאריך בעייתי שכן הפינוי, שייארך מספר שבועות, צפוי לגלוש

לאחד בספטמבר - מועד תחילת שנת הלימודים. במקרה כזה יאלצו להמתין במשרד ולראות לאן יפונו המתיישבים, על מנת לאפשר לבתי הספר החדשים לקלוט אותם תוך פרק זמן מיידי. במשרד החינוך מבהירים כי בכל מקרה יהיו כפופים להחלטות מינהלת ההתנתקות בנושא.

 

למרות התחזיות של משרד החינוך ממשיכים תושבי גוש קטיף לרשום את ילדיהם לבתי הספר בגוש: נתוני ההרשמה לשנת הלימודים הבאה (תשס"ו) כפי שהגיעו לידי ynet, מראים כי תחזית הנרשמים לבתי הספר וגני הילדים בגוש זהה כמעט לחלוטין לשנים קודמות. 741 ילדים נרשמו לגנים ו-162 תלמידים נרשמו לכיתות א'.

 

מזה כשנה מקיים המשרד מערך טיפולי הניתן לתלמידי הגוש על ידי השירות הפסיכולוגי-ייעוצי, באמצעות הכשרות שבועיות והכשרות אחרות הניתנות למורים בתחום ההתמודדות במצבי לחץ וטראומה. כמו-כן, ניתנה תוספת של 289 שעות ייעוץ והוכפל תקן הפסיכולוגים למערכת החינוך בגוש. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ילדי נווה דקלים (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים