שתף קטע נבחר

אבו מאזן יבקש מהארגונים שקט בזמן ההתנתקות

יו"ר הרשות נפגש עם עיתונאים בעזה, והאשים את ישראל שהיא מתחמקת מיישום הבנות שארם א-שייח. עם מלאת 100 ימים לכהונתו, הוא אומר: "ננקטו כמה צעדים במהלך כהונתי, אני מבין שזה לא מספיק כדי לספק לאוכלוסייה הפלסטינית ביטחון"

"ישראל מתחמקת מיישום הבנות שארם א-שייח". כך האשים היום (ב') יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן בשיחה עם עיתונאים בעזה. בשיחה אמר עוד אבו מאזן כי בפגישתו המתוכננת עם ראש הממשלה שרון, הוא מתכנן "לשאול אותו שאלה אחת: מדוע אינך מיישם את הבנות שארם א-שייח?". בשארם א-שייח הגיעו הצדדים להסכמות לגבי נסיגת ישראל מערים פלסטיניות, שחרור אסירים והקמת ועדות משותפות.

 

הערב צפוי אבו מאזן לפגוש את נציגי הפלגים הפלסטינים כדי לדון עמם בהמשך הרגיעה. יו"ר הרשות ינסה להבטיח בפגישה שהפלגים ישמרו על שקט במהלך נסיגת צה"ל מהרצועה. כמו כן ייפגש אבו מאזן עם ראשי מערכת הביטחון הפלסטינים ברצועה.

 

אבו מאזן אמר היום עוד, כי הוא מקווה שביקורו בארה"ב יהיה באווירה חיובית, וכי בכוונתו להעלות בפני הנשיא בוש כמה סוגיות הקשורות לסכסוך בין ישראל והפלסטינים ולהבנות שאליהן הגיעו הצדדים. הוא הוסיף כי הוא מקווה, שנסיגת ישראל מעזה תלווה בהפסקה של כל הפעילות ההתנחלותית: "אנו נבקש מהאמריקאים שיגבו את דיבוריהם נגד ההתנחלויות בפעולות בשטח", אמר.

 

יו"ר הרשות סיפר כי מחר ימלאו 100 ימים לכהונתו בתפקיד יו"ר הרשות הפלסטינית: "ננקטו כמה צעדים במהלך כהונתי, אני מבין שמדובר בצעדים שאינם מספיקים. אני מקווה שבקרוב ננקוט בצעדים נוספים שיבטיחו ביטחון לאוכלוסייה הפלסטינית".

 

לגבי החילופים בצמרת הביטחונית הפלסטינית שערך לאחרונה, אמר יו"ר הרשות כי הם "טבע החיים, טבעי שדור מפנה את מקומו לדור אחר. הקצינים החדשים ימשיכו את המסורת של קודמיהם ואנו נעשה הכל כדי לכבד את הפורשים".

 

אבו מאזן אמר כי היום היה אמור להתקיים טקס הוקרה לפורשים ממנגנוני הביטחון, אבל לדבריו הטקס לא יתקיים בגלל שחלק מהם לא הצליח להגיע

לעזה. ל-ynet נודע, כי אי קיום הטקס ואי הגעת קצינים הפורשים לרצועה מעיד עדיין על מתיחות בצמרת הרשות סביב העניין.

 

עוד הוסיף יו"ר הרשות בפגישתו, כי הוא מתכוון להקים פורום מיוחד לקצינים ולמפקדים שפרשו, "כדי שהעם הפלסטיני יוכל להפיק תועלת מההיסטוריה שלהם ומהידע שלהם". אבו מאזן הביע תקווה שהבחירות הכלליות הקרובות יהיו דמוקרטיות כפי שהיו הבחירות לנשיאות.

 

בפגישתו עם הפלגים הערב, ישמע אבו אמזן את הסתייגויותיהם מחוק הבחירות שהועבר במועצה המחוקקת הפלסטינית בשבוע שעבר. הפלגים ידרשו מיו"ר הרשות לעמוד בהתחייבויותיו כלפיהם, לקיים שיטת בחירות המתבססת באופן שווה על השיטה היחסית והשיטה הרובנית.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אבו מאזן. "לא עשיתי מספיק"
צילום: איי פי
מומלצים