שתף קטע נבחר

משלחת לפולין של ראשי סניפים בליכוד

בתחילת מאי ייצאו 34 ראשי סניפים בליכוד לפולין, למסע בעקבות פועלם של אנשי בית"ר במרד גטו ורשה. ביום האחרון של המסע ישתתפו אנשי הליכוד ב"מצעד החיים" שבראשו יעמוד אריאל שרון

62 שנים לאחר מרד גטו ורשה, ייצאו בתחילת חודש מאי 34 ראשי סניפים בליכוד כדי להנציח את זכר מאבקם של אנשי בית"ר במרד. אתמול (ב') נערך מפגש הכנה מקיף בבית התפוצות בתל אביב, שבו הוקרן למשתתפים סרט על המרד, והתקיים דיון עם שתי ניצולות שואה שסיפרו את סיפורן האישי ועל מאבקם של הבית"רים.

 

מדובר במסע ראשון מסוגו של אנשי הליכוד, שיתקיים תחת הכותרת "מסע בעקבות הבית"רים". חברי המשלחת יסיירו ברחבי פולין, בין היתר יבקרו באתרים בוורשה ובקרקוב, וכן במחנות ההשמדה אושוויץ, אושוויץ-בירקנאו ומיידנק.

 

כל אחד מן המשתתפים קיבל לידיו ערכה מיוחדת ובה הסברים על המרד ועל מעורבותם של אנשי בית"ר בו. הערכה כוללת גם "תעודת זהות" של לוחמים בית"ריים הכולל פרטים אודות הלוחם ועל לחימתו ודרך מותו.

 

בכל אתר שבו יבקרו חברי המשלחת יונצח שמו וזכרו של אחד הלוחמים שנפל בקרב, באמצעות לוח עץ עם שמו ותאריך הירצחו. בכל מקום כזה ייערך

גם טקס קצר בו ידליקו המשתתפים נר זיכרון ליד השלט.

 

מנכ"ל הליכוד, אריק ברמי שיזם את המשלחת אומר: "מדובר במסע רגשי שמטרתו להנחיל את משמעות השואה ולחזק את השייכות לעם, לארץ ולתנועה".

 

ביום האחרון של המסע ישתתפו אנשי הליכוד במצעד החיים. בראש המשלחת הישראלית למצעד יעמוד השנה ראש הממשלה אריאל שרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האנדרטה לזכר מרד גטו ורשה
צילום: לע"מ
צילום: מיכאל קרמר
ברמי. "מסע רגשי"
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים