שתף קטע נבחר

ריבלין בחברון: כל עוד נשמה באפנו נקווה לנס

יו"ר הכנסת ל-ynet: "יש מידה של השלמה, אבל חייבים לוודא שעזה לא תהיה רק ההתחלה". על החשש מאלימות: "אנשים חדורי אמונה הם אוהבי חיים, יש רק לקוות שזה לא יגיע למעשה של טירוף"

כמו רוב תושבי גוש קטיף וצפון שומרון, גם יו"ר הכנסת עדיין מצפה לנס שימנע את ההתנתקות. "יש מידה של השלמה וגזרה שנגזרה, אם כי כולם עדיין מקווים לנס", כך אמר ל-ynet ראובן ריבלין, שהגיע לטקס חנוכת מתחם מגורים בשכונת תל רומיידה בחברון.

 

"כל עוד נשמה באפנו - נקווה", הצהיר ריבלין. אבל במקביל, "יש לצפות פני עתיד, על מנת שעזה לא תהיה רק ההתחלה".

 

יו"ר הכנסת התייחס גם לרמת האלימות שצפויה בעת הפינוי, ואמר: "המתנחלים יבקשו להראות נחישות כדי למנוע קבלת החלטה נוספת לגבי חלקים אחרים של ארץ ישראל. זה מעלה את רמת החיכוך לעליונה". עם זאת, הוא ביקש להרגיע: "אנשים חדורי אמונה הם גם אוהבי חיים, יש רק לקוות שזה לא יגיע למעשה של טירוף".

 

ריבלין שמע מתושבי חברון חשש שהבטחתו של ראש הממשלה - שעירם לעולם תישאר חלק ממדינת ישראל - תופר. המסר המרכזי היה שיש לדאוג כי דין חברון לא יהיה כדין גוש קטיף.

 

"הרבה מאסו באבן תל חברון מבית ומחוץ מזה 13 שנה", אמר ריבלין. "אבל הנחישות, המסירות והאמונה הביאו פעם נוספת להתיישבות יהודית בארץ ישראל. בלי הגשמת חלום לא נצליח להסביר לאחרים עד כמה אנחנו עיקשים בישיבתנו כאן. הדביקות במטרה היא עדיין צו הציונות, והציונות עדיין לא הוגשמה".

 

בטקס בו השתתף יו"ר הכנסת לקחו חלק אלפי אנשים, בהם אישי ציבור. הרב לוינגר ניצל את המעמד כדי לתקוף את שרון והשרים: "הממשלה צריכה ללכת הביתה, שרון חצוף והוא רוצה לפגוע בארץ ישראל". הקהל חזר אחריו בקריאות: "לך הביתה". ברוך מרזל, מוותיקי השכונה, אמר: "ממשלות רבות נפלו כשניסו לגרש אותנו מכאן, ואנחנו, ברוך השם, מתרחבים ומתחזקים והם עברו מהעולם". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מקווה שלא יהיה טירוף. ריבלין
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים