שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חולדאי חשוד בקבלת טובות הנאה
  התפתחות דרמטית בפרשת השוחד בחניונים בתל-אביב. אמש דווח כי ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי, נחקר בשבוע שעבר באזהרה בפרשה. הוא חשוד בקבלת טובות הנאה ובהפרת אמונים. על-פי החשד, חולדאי קיבל תרומות לבחירות שהתקיימו לרשויות המקומיות ב-1998 הקשורות בפרשה

  החקירה בפרשת החניונים מסתעפת: ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי, נחקר באזהרה במשטרה בשבוע שעבר בפרשת השוחד בחניונים - כך דיווח אמש (יום ה') ערוץ 1. חולדאי חשוד בקבלת טובות הנאה ובהפרת אמונים. גורמים במשטרה מסרו שחולדאי חשוד שקיבל תרומות לבחירות שהתקיימו לרשויות המקומיות ב-1998, הקשורות בפרשת החניונים.

   

  הולך ומסתבך
  גרוס נחשד שתקף מינית עובדות / אבי כהן
  משטרת מרחב ירקון עצרה את איש העסקים ראובן גרוס, בעקבות תלונות של עובדות שטענו כי ביצע בהן מעשים מגונים ומעשי סדום והטריד אותן מינית. הוא חשוד בהטרדה מינית ובבעילה תוך ניצול יחסי מרות. גרוס הגיב: "הכל קשקוש בלבוש. עברנו את פרעה, נעבור גם את זה"
  לכתבה המלאה

   

  במשטרה חושדים שפרשת השוחד קשורה למערכת היחסים שהתפתחה בין חולדאי לבין ראובן גרוס ("מלך החניונים") ואחרים באותה התקופה. בפרשה זו נחקרים קשריהם של בכירי העירייה וחברות שונות הקשורות בה לבין החברות של ראובן גרוס. חולדאי הגיע ביום חמישי שעבר למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה בבת-ים. בתחילה מסר עדות ולאחר מכן נחקר באזהרה.

   

  מהמשטרה נמסר שהוא ענה לשאלות ושיתף פעולה עם חוקריו. הבקשה לחקור את חולדאי הגיעה מכיוון הפרקליטות. המשטרה העבירה את חומר החקירה לפרקליטות לצורך המשך ההליכים נגד המעורבים בפרשה, אך הפרקליטות גרסה שחייבים לחקור גם את חולדאי.

   

  בחודשים האחרונים נחקרו בכירים בעירייה, בהם המשנה למנכ"ל העירייה, שלום אלקיים, מנכ"ל אחוזות החוף, יעקב מאיר, שעזב מאז את תפקידו, יו"ר דירקטוריון אחוזות החוף, דני קורן וחבר מועצת העיר, שייקה דרורי.

   

  בעיריית תל-אביב מכחישים כי ראש העיר נחקר באזהרה, ואומרים שהוא מסר אך ורק עדות. דובר העירייה, הלל פרטוק, אמר ל-ynet: "לפני שלושה שבועות פנתה המשטרה לראש העיר, רון חולדאי, על מנת לתאם מתן עדות. המועד תואם, וראש העיר הגיע כדי למסור את עדותו ושיתף פעולה באופן מלא. ראש העיר ימשיך לשתף פעולה עם המשטרה ככל שיתבקש".

   

  כל החשודים בפרשת החניונים

   

  בחודש יוני האחרון נעצר ראובן גרוס, "מלך החניונים" של תל אביב. כמו כן נעצרו בתו, חתנו ובכירים בחברה העירונית "אחוזות החוף" המעורבים בפרשת השוחד בחניונים בתל-אביב.  

   

  במשטרה טענו כי גרוס, המפעיל חניונים רבים בעיר, שיחד בכירים בחברה העירונית תמורת מידע שסייע לו לזכות במכרזים להפעלת חניונים. המעורבים הנוספים בפרשה: יעקב מאיר מנכ"ל החברה העירונית "אחוזות חוף", מאיה גרוס בתו של ראובן גרוס ויד ימינו, יאיר הורוביץ חתנו ואייל גיבור, הקשור לחברה של גרוס.

    

  הם חשודים בעבירות של מרמה והפרת אמונים, קבלה ומתן שוחד, שבאמצעותו הצליחו חברות של ראובן גרוס לזכות בהפעלת חניונים של החברה העירונית "אחוזות החוף" בתל-אביב. כמו כן הם חשודים בחברות בארגון פשיעה.

    

  החשד: בעירייה קידמו את עסקיו של גרוס

   

  גרוס חשוד בכך שקשר קשרים אסורים עם בכירים בחברה העירונית "אחוזת חוף", האחראית מטעם עיריית תל-אביב על הפעלת חניונים ברחבי העיר ועל הוצאת המכרזים להפעלתם.  

   

  על-פי החשד, תמורת קבלת טובות הונאה קידמו הבכירים ב"אחוזת החוף" את עסקיו של גרוס וסייעו לו לזכות במכרזים להפעלת חניונים בתל-אביב שלא כחוק. מלבד גרוס נחקרים בפרשה שבעה חשודים, שלושה מתוכם קשורים ל"אחוזת החוף" והארבעה לחברה של גרוס.

   

  חולדאי אינו ראש העיר הראשון הנחקר בפרשה. קדם לו ראש עיריית רמת-גן השכנה, צבי בר, שנחקר תחת אזהרה במשך 12 שעות ברציפות.

   

  החקירה הסתעפה בקיץ האחרון גם לחיפה, כאשר ראש עיריית חיפה, יונה יהב, נחקר בחודש יולי במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים בחשד למעורבות ב"פרשת החניונים". יהב חשוד שהיטה עם בכירים בעירייה, מכרז להפעלת חניון בן 400 מקומות חנייה במרכז הכרמל. 

   

  החקירה התמקדה בקשר שבין "מלך החניונים" ראובן גרוס והמכרז, ובין תרומתו הגדולה למסע הבחירות של יהב לראשות העירייה. נחקר גם החשד שגרוס קיבל הנחות מפליגות בארנונה.


  פורסם לראשונה 28/04/2005 21:52

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רון חולדאי
  צילום: טל כהן
  ראובן גרוס. מלך החניונים
  צילום: טל כהן
  צילום: חן מיקא
  שולט בחניונים. ארכיון
  צילום: חן מיקא
  מומלצים