שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דודי ויסמן ושרגא בירן מצטרפים לגל ההנפקות

  חברת רוזבאד תגייס 100 מיליון שקל באמצעות הנפקת אג"ח ואופציות. החברה עלתה לשלבים הסופיים של מכרז לרכישת נכס בציריך בעשרות מיליוני דולרים

  שרגא בירן ודודי ויסמן מצטרפים לגל ההנפקות בבורסת תל-אביב. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי חברת הנדל"ן רוזבאד מדיקל שבשליטתם מתכוונת לגייס כ-100 מיליון שקל, באמצעות הנפקת איגרות חוב ואופציות. את ההנפקה ינהלו החתמים כלל חיתום ופועלים-אי.בי.אי.

   

  רוזבאד, בניהולו של אבי בן-סירא, מתכוונת לגייס הון לצורך הרחבת פעילותה בשוק הנדל"ן המניב במערב-אירופה.

   

  רוזבאד מחזיקה כיום, בשותפות עם אפריקה-ישראל, בכ-3,500 יחידות דיור להשכרה בדאלאס ובסן-אנטוניו שבארה"ב, אך בתקופה האחרונה היא בחרה להתמקד בעיקר בשוק הנדל"ן המערב-אירופי.

   

  לפני 5 חודשים השלימה רוזבאד רכישת נכס בפאריז תמורת 14 מיליון אירו, המושכר בדמי שכירות שנתיים של 1.4 מיליון אירו. בחודש מארס דיווחה רוזבאד כי היא קרובה לסגירת עיסקה לרכישת נכס בקלן שבגרמניה, תמורת 49 מיליון אירו.  מדובר בנכס שמושכר לחברת טכנולוגיה גדולה משווייץ תמורת דמי שכירות שנתיים של 5 מיליון אירו. בנוסף, קיימות בנכס זכויות בנייה המאפשרות הרחבה משמעותית שלו.

   

  ככל הידוע, בכוונת רוזבאד להמשיך לאתר נכסים אטקרטיביים במערב-אירופה ולנצל את תמורת ההנפקה כדי לממן את חלק ההון העצמי בעיסקאות רכישה עתידיות.

   

  בירן וויסמן הם גם בעלי השליטה בקבוצת אלון-דור ושותפים בגרעין השליטה ברשת רבוע-כחול. מעיון בתשקיף שהגישה רוזבאד לבורסה עולה כי החברה עלתה לשלבים הסופיים של מכרז לרכישת מלוא המניות של חברה המחזיקה בקומפלקס בלב העיר ציריך, בשווייץ. הקומפלקס, "פארק האייט", מורכב מ-5,000 מ"ר של שטחי משרדים המושכרים ל-10 שנים לבנק, חניון בן 340 מקומות חניה ומלון 5 כוכבים בן 142 חדרים. הקומפלקס החל לפעול לפני כחצי שנה.

   

  רוזבאד צירפה אליה בימים האחרונים בנק השקעות זר גדול, שיחזיק ב-49% מהקבוצה שמתמודדת במכרז. היקף העיסקה מוערך בעשרות מיליוני אירו.

   

  רוזבאד רשמה ב-2004 הפסד של 4.8 מיליון שקל לעומת הפסד של 3.5 מיליון שקל ב-2003. ההון העצמי של החברה עמד בסוף 2004 על 77 מיליון שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דוד ויסמן. מצטרף לגיוסי ההון
  מומלצים