שתף קטע נבחר

השיחות הבינלאומיות הסבו לנטוויז'ן הפסד

כך עולה מטיוטת תשקיף שהכינה החברה לקראת הנפקה ראשונה בבורסה בתל אביב. רות אלון, המנכ"לית הראשונה של החברה מחזיקה במניות בשווי 5 מיליון שקל

תחום פעילות השיחות הבינלאומיות הסב לנטוויז'ן הפסד תפעולי של 3.6 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2004. כך עולה מטיוטת התשקיף שהכינה החברה לקראת הנפקת מניות ראשונה שהיא מתכננת לבצע בבורסה בתל אביב.

 

נטוויז'ן החלה לפעול בתחום השיחות הבינלאומיות בסוף 2004 תחת הקידומת 017 והכנסותיה מפעילות זו הסתכמו ברבעון הראשון לפעילותה בכ-347 אלף שקל.

 

מפעילותה בתחום הקישוריות לאינטרנט ומוצרים נלווים לתחום, ממשיכה החברה לייצר רווחים נאים. תחום זה ייצר לנטוויז'ן רווח תפעולי של 36.2 מיליון שקל והכנסות של 252 מיליון שקל ב-2004. נכון לסוף מארס היו לנטוויז'ן 400 אלף לקוחות שקיבלו שירותי קישוריות לאינטרנט, מתוכם כ-239 אלף באמצעות חיבור מהיר.

 

נטוויז'ן מציינת בטיוטת התשקיף כי קצב ההצטרפות המהיר לשירותי הפס הרחב שלה שאיפיין את השנים 2004-2003 צפוי להתמתן באופן ניכר כבר ב-2005.

 

בשקלול כל פעילותיה של נטוויז'ן היא רשמה בשנת 2004 עם הכנסות של 304 מיליון שקל ורווח נקי של 18.7 מיליון שקל. לצד פעילותה בתחום האינטרנט והשיחות הבינלאומיות, מפעילה נטוויז'ן את פורטל נענע, ואת אתר הסחר האלקטרוני נטאקשן, שלא מכבר החל גם לפעול במכירת מוצרים באמצעות הטלוויזיה.

 

במסגרת ההנפקה המניות הראשונה של החברה היא מבקשת לגייס כ-150 מיליון שקל לפי שווי מוערך של כ-300 מיליון שקל לחברה. ההנפקה תכלול מניות, איגרות חוב להמרה ואופציות. מטיוטת התשקיף עולה כי בעלי השליטה בחברה, דיסקונט השקעולת ואלרון, שתיהן מקבוצת אי.די.בי, המירו הלוואת בעלים של כ-27 מיליון שקל למניות החברה.

 

כתוצאה מכך פחת הגירעון בהון העצמי של נטוויז'ן מ-23.5 מיליון שקל בסוף 2004 ל-4.3 מיליון שקל. 22 מיליון שקל מתמורת ההנפקה מתכננת החברה להעביר לפירעון הלוואת הבעלים, ו-15 מיליון שקל נוספים יועברו להקטנת האשראי מאחד הבנקים.

 

עוד עולה מטיוטת התשקיף כי רות אלון, המנכ"לית הראשונה של נטוויז'ן, מחזיקה ערב ההנפקה בכ-2.75% ממניות החברה. לאחר ההנפקה ידולל חלקה של אלון לכ-1.6% מהמניות ששוויין יעמוד על כ-5 מיליון שקל (על פי השווי המתוכנן להנפקה).

 

עובדי החברה מחזיקים יחד באמצעות נאמן בכ-7.76% ממניות החברה ובידיהם גם אופציות הניתנות למימוש למניות החברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים