שתף קטע נבחר

פרנקל: "פישר - האיש הנכון במקום הנכון"

לקראת השבעתו של סטנלי פישר לתפקיד הנגיד החדש של בנק ישראל, אומר הנגיד לשעבר יעקב פרנקל: פישר הוא כלכלן מעולה עם מוניטין בכל העולם; אני בטוח שפישר ישמור על יעד יציבות המחירים כיעד מרכזי

"נגיד בנק ישראל החדש, סטנלי פישר, הוא בחירה מצוינת. הוא האיש הנכון במקום הנכון". כך אמר היום (א') נגיד בנק ישראל לשעבר, פרופ' יעקב פרנקל, בשיחה עם עיתונאים בבית הנשיא בירושלים לפני השבעתו של פישר לתפקיד.

 

"היתרון של פישר הוא פשוט היותו כלכלן מעולה עם מוניטין בכל העולם וכישרונות בתחומים רבים. אני מעריך שפישר ימשיך באסטרטגיה שהיה מעורב בגיבושה מאז שנות ה-80' לכלכלת ישראל. אני עדיין רואה בשמירה על יציבות המחירים יעד מרכזי ואני בטוח שפישר ישמור על היעד הזה. כל המשקים שבהם קיימת יציבות מחירים הראו ביצועים טובים".

 

פרנקל ציין כי "יש שינויים רבים שצריך לבצע במערכת הפיננסית. לנגיד יש כבר מספר תוכניות בצנרת שהוא מתכוון לקדם מהר ככל האפשר. בין השאר, מתכוון הנגיד החדש לתרום לקידום חוק בנק ישראל החדש, ויש בצנרת כבר תהליך חקיקה לקידום החוק הזה".

 

בתשובה לשאלת כתבים, האם פישר מודע למימדיו של העוני בישראל ויוכל לסייע בפיתרון הבעיה אמר פרנקל: "בהיותו סגן נשיא הבנק העולמי, טיפל פישר דווקא במדינות העולם השלישי שבהן יש עוני. כמובן שהמנדט של בנק ישראל הוא ליצור מערכת יציבה שבעזרתה ניתן יהיה לטפל בעוני ולא לטפל ישירות בעוני עצמו. למדינת ישראל צריכה להיות אסטרטגיה בטיפול באי השוויון ועובדים על האסטרטגיה הזאת גם במשרד האוצר וגם בבנק ישראל".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ששון תירם
סטנלי פישר ורעייתו עם תעודת זהות ישראלית (צילום: ששון תירם)
צילום: ששון תירם
מומלצים