שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  טקס יום השואה האלטרנטיבי יתקיים בתמונע

  תיאטרון תמונע יציין זו השנה השביעית את יום השואה באירוע שמבקש להציע דרכי התמודדות שונים עם זיכרון השואה

  גם השנה יקיים תיאטרון "תמונע" את טקס יום השואה האלטרנטיבי בעריכת אבי גיבסון בראל ושהרה בלאו במטרה לאפשר לקהל התמודדות שונה עם השואה מזו הנהוגה בטקסי הזיכרון הרשמיים. השנה יתמקד האירוע, הפתוח חינם לקהל, ביחסם של בני הדור השלישי לנושא השואה ובנוכחותה היומיומית בשיח הישראלי. כבכל אחד מששת הטקסים האלטרנטיביים הקודמים שהתקיימו ב"תמונע" כך גם הפעם יתארחו בערב גלריה של אנשים שיתארו כיצד משפיע זיכרון השואה על חייהם והשקפת עולמם כיום.

   

  בין המשתתפים באירוע השנה: עיתונאית "ידיעות אחרונות", נטשה מוזגוביה, שתדבר על הקונפליקט בקרב קהילת העולים מרוסיה בין יום השואה לבין ניצחון המולדת במלחמה הגדולה; העיתונאי והמשפטן יהודה נוריאל בשיחה על ייצוגה המוגבר של השואה בטלוויזיה; השחקנית שרית וינו אלעד שתיגע בתת ההכרה של הזיכרון; והשחקן אלון אבוטבול שידבר על אכזריותו של הקורבן.

   

  עוד ברשימת המשתתפים: הרב חיים נבון יציג את היבטיה של השואה כחלק מהקרב הנצחי בין היהדות לנצרות; המשוררת סיוון בסקין תציג וריאציות על שירי השואה הקנוניים בהם "שריפה אחים" ו"שיר הפרטיזנים"; מוקי יבצע את השיר "אלוהים"; והמשורר ועורך ספרי המקור של הוצאת "כתר", שמעון אדף, יבצע בעיבוד מחודש את השיר Forever Young. את הטקס ינעל אמנון פישר עם ביצוע לשיר "הבן של יוסף ומלי", שהפך לאורך השנים להמנון הבלתי מוכתר של האירוע.

   

  טקס יום השואה האלטרנטיבי – יום ד', 4 במאי, 22:00, תיאטרון תמונע, תל-אביב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ניב קלדרון
  מוקי. ישתתף
  צילום: ניב קלדרון
  לאתר ההטבות
  מומלצים