שתף קטע נבחר

מזנון בצומת גלילות עוצר את עבודות התשתית

מפעילי המזנון הוציאו צו מניעה במטרה לשמור על זכויותיהם והביא להפסקת עבודות תשתית בהיקף של 100 מיליון שקל; נתיבי איילון ערערה על ההחלטה

חברת נתיבי איילון הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בקשת רשות ערעור על צו מניעה זמני, האוסר עליה לבצע עבודות תשתית ליד מזנון בצומת גלילות.

 

הבקשה הוגשה לאחר שמפעילי המזנון הוציאו צו מניעה האוסר על נתיבי איילון לפגוע במזנון ובמקרקעין הצמודים לו, כל עוד לא יימצא פיתרון לפגיעה בזכויותיהם. בבקשתה טוענת חברת נתיבי איילון, המיוצגת עך ידי עורכי הדין איתן ארז ויואב בן-פורת, כי החלטת בית המשפט תביא לכך שעשרות אלפי נהגים ימשיכו לעמוד מדי יום בפקקים ארוכים בצומת. לטענתה, העלות המצטברת למשק של עיכוב בעבודתה במקום היא של מיליוני שקלים.

 

לטענת נתיבי איילון המזנון אינו חוקי. באי כוחה של החברה כותבים כי המזנון הופעל בעבר במשך שנים ארוכות על ידי מתנדבות האגודה למען החייל. אולם מפעילי המזנון הנוכחיים טוענים כי קיבלו רשות מהאגודה למען החייל להפעיל את המזנון לפרנסתם.

 

נתיבי איילון טוענת כי עבודות התשתית הן בעלות חשיבות לאומית, שעיקרן הקמת מחלף עילי בצומת גלילות, שיאפשר לתנועה הבאה מצפון להשתלב מזרחה ללא צורך ברמזור. נתיבי איילון מתכננת להשקיע 100 מיליון שקל בהקמת גשר בצומת.

 

עוד טוענת נתיבי איילון כי בית המשפט העדיף את נזקם של בעלי המזנון, נזק כספי בר פיצוי, לעומת הנזקים שייגרמו לנתיבי איילון, לציבור ולקופת המדינה, מעצירת הפרויקט.

 

טרם הוגשה תגובת בעלי המזנון לבית המשפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צומת גלילות: עבודות התשתית נעצרו
מומלצים