שתף קטע נבחר

התוכנית: דירות שכורות במקום קרוואנים

רק לפני שבועות ספורים החליטה ועדת השרים להזמין קרוואנים עבור המתנחלים שיפונו במסגרת תוכנית ההתנתקות. אתמול נפגש ראש מנהלת ההתנתקות, יונתן בשיא, עם ראש עיריית אשקלון, רוני מהצרי, ודן עמו בשיכון המפונים בדירות שכורות במקום בקרוואנים. העירייה כבר איתרה 500 דירות ועוד חדרים בבתי מלון

ראש מנהלת ההתנתקות, יונתן בשיא, נועד אתמול (א') עם ראש עיריית אשקלון, רוני מהצרי, ודן עמו בשיכון המתנחלים שיפונו בדירות שכורות, במקום בקרוואנים. מהצרי אמר ל-ynet ש"הקמת קרוואן בודד תעלה למדינה 50 אלף דולר", ולכן עדיף להשקיע בדירות שכורות, "אפילו אם השכירות תעלה 1,000 דולר בחודש". לפני שבועות ספורים החליטה ועדת השרים לאשר הזמנת קרוואנים עבור המתנחלים שיפונו במסגרת תוכנית ההתנתקות.

 

  

לדברי ראש עיריית אשקלון, בתום הפגישה שהתקיימה אתמול אמר בשיא כי הוא ואנשיו מעדיפים כעת את האופציה של שכירת הדירות על פני הקמת שכונת קרוואנים, לה מתנגדת עיריית אשקלון. בנוסף לדירות הללו, ישוכנו המתפנים גם בכפר הנופש לחיילים ובמלון נוסף בעיר.

 

השיחה בין השניים עסקה רובה ככולה באיתור דירות לשכירות עבור המפונים. בתחילת השיחה עוד ניסו בשיא וחבריו למנהלת ההתנתקות "לשווק" את רעיון הקמת שכונת קרוואנים באשקלון, אך עיריית אשקלון התנגדה. 

 

"הבהרנו להם את התנגדותנו ואת העובדה שכבר איתרנו 400 דירות יד-שניה לשכירות ועוד 100 דירות חדשות מקבלנים המעוניינים להשכיר אותם למתפנים", אמר ראש העיר. אנשי המנהלת ציינו שבאשקלון כבר הבינו היטב את הפוטנציאל הגלום ויש מי שדורשים עבור דירות סכומים גבוהים מכפי שהיה נהוג עד כה.

  

יונתן בשיא קיים באחרונה מספר פגישות באשקלון במטרה למצוא פתרונות דיור למפונים. ynet דיווח לראשונה בחודש שעבר שבשיא נפגש עם מספר קבלנים באשקלון המחזיקים דירות להשכרה בעיר. הוא התעניין במלאי הדירות שברשות הקבלנים וביקש מהם להעביר בדחיפות רשימות, במטרה ליצור מגורים לתקופות ביניים, עד לסיום הבנייה ויישוב המתנחלים המפונים ביישובי הקבע.

 

העירייה השיקה אתר אינטרנט מיוחד

 

אתמול השיקה עיריית אשקלון אתר אינטרנט ייחודי עבור תושבי גוש קטיף, ובימים הקרובים גם יקבלו תושבי גוש קטיף חוברת אישית עליה חתום ראש העיר. בחוברת ובאתר מתוארים כל התנאים לקליטתם, כולל אפשרות העברת ישיבת ההסדר בגוש קטיף, שהיא אחד המעוזים שממנה חוששים לא מעט במנהלת ההתנתקות. זאת משום שישיבת ההסדר בימית היתה גם כן אחד המעוזים הקשים לפינוי.

 

"פשוט נציג בפניהם את כל התנאים באשקלון, החל במערכת חינוך שלא תהיה להם מסודרת בניצנים, מוסדות רווחה וקליטה, חוף ים לרשותם. אני חושב שהבלבול הזה שהוא מנת חלקם יקטן כאשר הם יבינו שהמושג ניצנים הוא מושג מעט ערטילאי לפי שעה, בעוד שכאן הם מקבלים נתונים מוחשיים על הכל". באתר גם יש מידע אודות כל שכונה ושכונה המוצעת, כולל גודל המגרשים, ממוסדות החינוך, שטחים ציבוריים ועוד.

 

דובר המועצה האזורית חוף עזה, ערן שטרנברג, הגיב להצעה לשכן את המתפנים בדירות שכורות באשקלון: "מצוקתו של בשיא הנובעת מכשלונו המוחלט, גורמת לו להגביר את קצב הספינים לאחד ביום במקום אחד בשבוע כפי שהורגלנו. על פי-קצב 'היוזמות' במנהלת נראה כי צריך לשנות את שמה ל'מרכז לטיפוח יזמות'.

 

"לגופו של עניין, ראוי לבדוק כיצד בעיר כמו אשקלון יש כל כך הרבה דירות ריקות, מן הסתם ישנה סיבה 'טובה' שבעטיה מעוניין מהצרי, שותפו של בשיא לספין, לתת דווקא את הדירות הללו שאין להן דורש לתושבי גוש קטיף".

 

לדבריו, "כך או כך, אין ספק שלאור התקנת מערכת התרעת הקסאמים 'שחר אדום' לאחרונה באשקלון, המעידה על ההבנה המחלחלת בדבר העתיד הקודר הצפוי לעיר כתוצאה מהגירוש, יהיו שם כנראה בקרוב אלפי דירות ריקות, ולא רק מאות".

 

באחרונה דווח שמנהלת ההתנתקות בוחנת אפשרות של העברת הקברים בגוש קטיף אל חלקה נפרדת בבית העלמין באשקלון. בגוש קטיף מצויים 47 קברים. בבית העלמין באשקלון טרם קיבלו כל הודעה בנושא אך מנהל החברה קדישא באשקלון, אלי יפרח, אמר ל-ynet כי אין כל בעיה של מקום בבית העלמין. לדברי יפרח, הוא ואנשיו ישמחו לסייע בעניין. ממנהלת ההתנתקות נמסר בתגובה כי נבדקות מספר הצעות בנושא אך סירבו לפרטן.


פורסם לראשונה 01/05/2005 22:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
התוכנית תיגנז?
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
בשיא נועד
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: קוסטיה גוטרמן יעקב
מהצרי מציע דירות שכורות
צילום: קוסטיה גוטרמן יעקב
מומלצים