שתף קטע נבחר

ג'ורדן: "טעיתי כשחזרתי מפרישה בוושינגטון"

הכדורסלן הטוב בכל הזמנים עסוק עתה במירוצי האופנועים של קבוצתו, אבל נשאר מעט ממורמר על הזובור שעבר בוויזארדס: "הצעירים זוכרים אותי רק מהסרט 'ספייס ג'אם'"

בימים אלה נאבקות שיקגו בולס ו-וושינגטון וויזארדס בסיבוב הראשון של הפלייאוף במזרח. מעבר להתמודדות הספורטיבית ולתחרות, עומדת ברקע דמות אחת שקושרת את שתי הקבוצות - בשתיהן שיחק מייקל ג'ורדן, הכדורסלן הטוב ביותר בכל הזמנים.

 

יש רבים שצופים כי יופיע למשחקי הסדרה, האוהדים בשיקגו מקווים שיתמוך בקבוצתם, אולם ג'ורדן נשאר אדיש בשלב זה. מס' 23 האגדי בכלל שוהה בימים אלה הרחק בחופה המערבי של ארצות הברית, שם הוא מלווה את רוכבי קבוצת מירוצי האופנועים שבבעלותו, המתחרה בקליפורניה. 


מייקל ג'ורדן. יש לו אהבה חדשה (איי.פי)

 

בראיון לעיתון ה'שיקגו טריביון' מתקשה ג'ורדן להבין על מה מלינים האוהדים בשיקגו (בה הוא מתגורר עד היום) שדורשים כי יהיה מעורב יותר בנעשה בבולס. הוא הרי אינו ממלא כל תפקיד רשמי בקבוצה והם ממילא מצליחים מאוד לאחרונה ולדעת ג'ורדן גם יעפילו לבטח לחצי גמר המזרח.

 

"אם אני בסביבה, אז אני גונב מכולם בבולס את אור הזרקורים ואם אני לא בסביבה, אז אנשים חושבים שאני נוטש אותם", אמר ג'ורדן המצוי בקשר תמידי עם מנכ"ל הקבוצה ג'ון פקסון וכוכבה העולה, בן גורדון, "הם עושים עבודה נהדרת. למה עלי להתערב בענייניהם עכשיו? בזמני, אף אחד לא בא לעשות לנו שיחות עידוד. העיר שמחה ואני שמח ועכשיו כשהם מנצחים אני לא אבוא אליהם ואציע להם דברי עידוד". 

 

ג'ורדן גם לא ממש מתרגש מכך שנשאר קצת בחוץ, נוכח התחייה שחווים הבולס בימים אלו. הוא אפילו די מבסוט מכך שנשכח מעט מליבם של האוהדים. "פקסון אומר לי שאני רצוי ואני מודה על כך, אבל אני עסוק" הוסיף ג'ורדן. "בן (גורדון) מתקשר אלי ואני אומר לו: 'תרגע, תעשה איזו הטעייה מדי פעם'. הוא ילד נהדר, אבל רוב האוהדים המשיכו הלאה. הצעירים זוכרים אותי רק מהסרט 'ספייס ג'אם' ואני בינתיים נהנה מהחיים, נהנה מילדיי. אני לא מטריד אף אחד ולא ברור לי מה עוד מצפים ממני".

 

ג'ורדן עדיין מרגיש מזוהה עם הבולס, איתם זכה בשש אליפויות, אבל ניכר עליו כי הוא מתוסכל מהפלירט שלו עם הוושינגטון וויזארדס, אליהם הצטרף לאחר שפרש מכדורסל בפעם השנייה בקריירה ב-1998. כזכור, ג'ורדן ששימש כשותפו של הבעלים אייב פולין והסמכות המקצועית הבכירה בקבוצה, החליט לחזור למגרשים בפעם השנייה בגיל 38 כשחקן הוויזארדס, בניסיון לסחוף את הקבוצה לפלייאוף. בסופו של דבר ההרפתקאה הסתיימה בכישלון אחרי שנתיים. הוויזארדס שוב לא הגיעו לפלייאוף וג'ורדן לא הורשה לחזור למשרדו וסולק בבושת פנים מוושינגטון על ידי פולין. 

 

"יותר מהכל, אני כועס על עצמי" אמר ג'ורדן, היום בן 42. "בסופו של דבר, הטעות הגדולה ביותר שלי היתה לחזור מהפרישה ולשחק שוב בוושינגטון. חשבתי שזה יעזור לי ללמוד להעריך טוב יותר כשרון לקראת חזרתי למשרדי ההנהלה, אולם כשעשיתי זאת נתתי אמון במישהו שלא הייתי צריך לבטוח בו (פולין) וזה איכזב אותי. אני לא מבין איך מישהו יכול לטעון שהכשלתי את הוויזארדס. כשהגעתי הם היו בחובות של כ-35 מיליון דולר ותוך שנתיים הפכו לקבוצה רווחית. אני התגברתי על זה והמשכתי הלאה. אני עדיין מדבר עם חלק מהשחקנים ובסופו של דבר למדתי מהחווייה".

 

למרות החווייה הטראומתית בוושינגטון ושביעות רצונו מאורח חייו הנוכחי, לג'ורדן אין שום כוונה להתרחק מכדורסל לגמרי והוא מודה כי הוא בוחן כל הזמן הזדמנויות לרכוש קבוצת NBA. "כרגע אין שום דבר מגובש, אבל אני עדיין מגשש" אמר ג'ורדן, "יש לי את ההון הדרוש, אבל אם אני צריך לשלם 375 מיליון דולר, עלי לשאול את עצמי האם ארוויח והאם הקבוצה תחזיק את עצמה. ברגע שאזהה סיטואציה מתאימה, אקפוץ עליה, אבל אני לא רואה את עצמי יוצא מהכדורסל".

 

עד אז שיבשילו התנאים לחזור אל ה-NBA כבעל קבוצה, ג'ורדן מנצל את הזמן כדי לעשות חיים במסלולי המירוצים ולא נראה כי הוא משתעמם מזה. "נדלקתי על מירוצי האופנועים" קבע ג'ורדן, "הייתי רוצה שיהיו בסבב עשרים מירוצים בשנה במקום 12. עד כדי כך אני אוהב את זה. זה מדהים, איך הצלחתי לפספס את זה כל כך הרבה זמן".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'ורדן. נהנה מהחיים
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
בן גורדון. שיקגו - הדור הבא
צילום: רויטרס
מומלצים