שתף קטע נבחר

ברק פותח את קמפיין הבחירות

ראש הממשלה קיים ביקור נדיר במגזר הערבי, שלתמיכתו הוא זקוק נואשות בבחירות הקרובות. ברק החל לגבש את הצוות שיעבוד עמו על הקמפיין

אהוד ברק פותח בהכנות למערכת הבחירות: ברק הגיע אמש (יום שבת) בחצות לביתו של מזכ"ל העבודה, רענן כהן, ודן עמו בהיערכות המפלגה לבחירות. השניים סיכמו כי הרכב מטה הבחירות יקבע רק לאחר סגירת רשימת העבודה לכנסת.
כמו כן סוכם לדחות את ישיבת המרכז בעניין חוק הבחירה הישירה, שנועדה ליום חמישי השבוע, ליום ראשון שלאחר מכן.
המפגש התקיים בעקבות אזהרה ששיגר המזכ"ל כהן לעבר ברק, שלא לחזור על פרשת העמותות ולהפעיל "פעילים פרטיים", אלא להשכיל להשתמש בחברי המפלגה. "בלי חרמות", אמר כהן, והזכיר בין היתר את חבר הכנסת עוזי ברעם, מתנגדו של ברק, ואת השר חיים רמון, שמילא במערכות הבחירות האחרונות תפקידים מרכזיים.
חששו של כהן התעורר בעקבות כינוס 'צוות הבחירות' אמש: ראש הממשלה נפגש עם אנשי אסטרטגיה עימם עבד בבחירות הקודמות, לישיבה שנועדה לתכנן את קווי היסוד של קמפיין הבחירות. בישיבה נכחו יובל פרנקל, אורנה אנג'ל, אלדד יניב, משה גאון ויוני קורן.
הנוכחים בישיבה התרשמו כי ברק אינו מעוניין לחזור על פרשת העמותות בגלגול חדש, ומערכת הבחירות תתנהל אחרת - גם כי הוא נזקק כעת למפלגתו יותר מאי פעם.
לעומתם, יונים במפלגת העבודה אומרים "כל עוד ברק קובע, שיטת העבודה לא תשתנה". אחד מאנשי העמותות בבחירות 99', מאשר כי עמותות בבחירות הקרובות לא תהיינה, אבל הרכב המטה ואנשי השטח יכיל את אותה הקבוצה. "ברק הוא לא החלום הוורוד שלי" הוא אומר, "התאכזבתי ממנו קשות ונכוותי מפרשת העמותות, עכשיו אין סיכוי שיראו אותי אפילו מדביק שלט בשבילו".
ראש הממשלה יצא אמש לביקור מתוקשר היטב בטירה, שם סעד בחברת ראשי העיר במסעדה מקומית. ראש הממשלה קרא לאזרחי ישראל לבוא לבתי העסק הערביים, והבטיח כי ועדת החקירה שהוקמה תחקור את כל האירועים בהם נהרגו 13 ערביי ישראל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אופן
ברק. מתאמץ במגזר הערבי
צילום: חגי אופן
גלי תיבון
כהן. תשתמש באנשי המפלגה
גלי תיבון
ארכיון ידיעות אחרונות
אנג"ל. מתחילים לעבוד על הקמפיין
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים