שתף קטע נבחר

6 שנות מאסר לעו"ד שהורשעה בגניבה

רישיונה של העו"ד לשעבר דליה הורביץ, שגנבה מיליון שקלים מלקוחותיה, נשלל לצמיתות; ביהמ"ש: בין לקוחותיה נשים קשישות, אישה חירשת-אילמת ונשים חד הוריות

ביהמ"ש השלום בתל אביב גזר אתמול 6 שנות מאסר בפועל על דליה הורביץ (48), עורכת דין לשעבר מגן יבנה על גניבת מיליון שקל מלקוחותיה. הורביץ הורשעה במסגרת עיסקת טיעון ב-8 עבירות של גניבה.

 

בגזר הדין נכתב: "הנאשמת קיבלה הכספים במרמה ביודעה כי בכוונתה לעשות בהם שימוש לכיסוי חובותיה האישיים וביודעה כי מדובר בכספים שאינם שייכים לה".

 

השופטת עדנה בקנשטיין, ציינה בגזר הדין, כי "בין הלקוחות היו נשים קשישות, אישה שהיא חירשת-אילמת ונשים חד הוריות. השופטת ציינה כי "לנאשמת לא היה חסר דבר, לא מבחינה מקצועית ולא מבחינה כלכלית. זאת עד שנקלעה לקשיים כלכליים ובחרה לפתור את בעייתה באמצעות גניבה".

 

מגזר הדין עולה כי במסגרת עבודתה ייצגה הורביץ לקוחות רבים בעסקאות נדל"ן ממשרדה בחולון. במסגרת עבודתה קיבלה הורביץ מאחד הצדדים סכומי כסף לשמירה בנאמנות עד אשר יבשילו התנאים להשלמת העיסקאות, ויהיה עליה להעביר את הכספים לצד השני בעיסקה.

 

עוד עולה כי הנאשמת הורשעה בבית הדין המשמעתי של לשכת עוה"ד ורישיונה נשלל לצמיתות. לבית המשפט הוגש גם גיליון הרשעות קודמות ממנו עולה כי הנאשמת הורשעה בשנת 91 בהפרת הוראה חוקית, ובניסיון לשיבוש מהלכי משפט.

 

השופטת בקנשטיין קבעה בגזר הדין, כי "אין ספק שהורביץ אינה ראויה להיות עורכת דין. הורביץ נהגה כאחרונת העבריינים, ניצלה את האמון שרכשו לה לקוחותיה עקב מעמדה ולא חסה על מצוקתם של לקוחותיה שנקלעו לרגעי משבר וכל שביקשו לפחות להבטיח לעצמם, כי כספם יישמר בידיים בטוחות ונאמנות".

 

הורביץ ביקשה לדחות את ריצוי העונש ליום א' בשבוע הבא, אולם התביעה התנגדה לכך בנימוק כי היא ידעה שהיא צפויה למאסר בפועל.

 

ההשופטת קבעה כי הורביץ תחל בריצוי מאסרה עוד היום (ב').

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
עורכת הדין דליה הורביץ': לכלא (צילום אילוסטרציה)
צילום: איי פי
מומלצים