שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר חדש: זריקת אפידורל מסכנת את העובר
  חוקרים בארה"ב מצאו כי הזריקה האפידורלית במהלך הלידה מגבירה את הסיכון למצג ראש של העובר הפונה כלפי מעלה. מצג זה דורש פעמים רבות ניתוח קיסרי, בשל החשש לשלום העובר

  רובן המוחלט של הנשים ההרות מעדיפות לעבור את הלידה תחת הרדמה אפידורלית. אלא שמחקר חדש מזהיר כי ההרדמה האפידורלית מגבירה את הסיכון למנח ראש של העובר המקשה על הלידה ומסכן את שלום העובר. על המחקר החדש מדווח כתב העת Obstetrics and Gynecology בגליונו החדש.

   

  במצב האידיאלי, מצוי ראשו של העובר במצג הקרוי "עורף קדמי" (Occiput Anterior) בו פונה עורפו של העובר אל חלקו הקדמי של האגן. אלא שבמצבים אחרים, בו פונה ראש העובר לכיוונים אחרים, קיים קושי ביילוד, המצריך פעמים רבות ניתוח קיסרי או לידת וואקום כדי לחלצו מהרחם.

   

  החוקרים מהמרכז לרפואת נשים בבוסטון, בדקו 1,562 נשים הרות במהלך צירים ולידה. כל הנשים עברו מספר בדיקות אולטאסאונד, בזמן צירי הלידה, בהגיעם לחדר הלידה, לאחר מתן זריקה אפידורלית ובעת פתיחה מלאה של צוואר הרחם.

   

  92 אחוז מהנשים הנחקרות קיבלו את הזריקה האפידורלית. בזמן הבדיקה הראשונית, 49 אחוז מהעוברים היו במנח בו ראשם נוטה הצידה, 27 אחוז היו במצג ראש הנוטה מטה, ו-24 אחוז היו במצג ראש הפונה מעלה.

   

  בזמן הלידה, אצל 12.9 אחוז מהנשים שקיבלו זריקה אפידורלית נמצא העובר במצג ראש הנוטה מעלה, בעוד שאצל הנשים שלא קיבלו זריקה, נמצא מצג ראש נוטה מעלה רק בקרב 3.3 אחוז מהעוברים. 65 אחוז מהנשים אצלם ראש העובר נטה כלפי מעלה, נאלצו לעבור ניתוח קיסרי, בשל החשש לשלום העובר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אביגיל עוזי
  אפידורל. חשש לשלום העובר
  צילום: אביגיל עוזי
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים